Proč pořídit dítěti psa?

Téměř každý rodič je v určité fázi svého života konfrontován s tímto dětským přáním.

Pořízení psa může přinést dítěti řadu pozitiv a zkušeností, které si ponese i do budoucího života. Jaké jsou ty nejpodstatnější?

Lepší zdraví

Mazlení se zvířetem prokazatelně snižuje stres a úzkost. Děti, které vyrůstají se psy, tráví víc času venku. Užívají si procházky, běhají a hrají si na čerstvém vzduchu. Děti, které vyrůstají v domácnosti s domácími mazlíčky, mají menší riziko vzniku alergie a astmatu a jejich imunitní systém je silnější.

Smysl pro zodpovědnost

Prostřednictvím péče, ale i jen pouhým kontaktem se psem, se dítě učí zodpovědnosti, trpělivosti, toleranci a disciplíně, protože při péči o zvíře je nutné vykonávat pravidelně stále stejné činnosti a není možné je odložit, či je neudělat.

Navazování vztahů

Pes znamená pro dítě výrazné klady v mnoha oblastech, ať už na rovině sociální, psychické, vzdělávací či co se týče smysluplné výplně jeho volného času.Empatie vůči zvířatům má jasnou souvislost s empatií vůči lidem. To pak ovlivňuje i snadnější navazování kontaktů a oblíbenost v kolektivu.

Sdílení lásky a péče o rodinného mazlíčka utváří také další společné pouto mezi sourozenci.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...