Proč přibíráte na váze?

Možná za to může dovolenkové lenošení nebo prázdniny u babičky s její skvělou kuchyní. Jenže tak jednoduché to asi nebude. Hlavním důvodem sice bývá přemíra zkonzumovaných kalorií, ale pokud máte jinak normální postavu, může za tím být i zdravotní problém.

Zdravotních potíží se nelekejte, nemusí to být nic vážného, spíš chronického – špatně pracující střeva a sklon k otokům. Což jsou velmi rozšířené neduhy z přetížení, únavy a stresu. Výrazný podíl na nich mají stresové hormony, které lidově řečeno rozhodí imunitu i zažívání.

Také vás může zajímat ...

Když si k tomu přičtete nepravidelné stravování a hltání sušenek nebo párků v rohlíku po mnohahodinovém hladovění, je jasné, že si trávicí systém má na co stěžovat.

Proč břicho roste:

po jídle, které vůbec nezapijeme po suchém pečivu, kterým zaháníme největší hlad po dlouhých hodinách hladovění a pak něčem vydatném shltnutém do žaludku, aniž bychom pořádně žvýkali po večerních hodech po ostrých nebo hodně tučných jídlech, která těžko trávíme

Může to být i žlučník

I ten může reagovat podrážděně na nepravidelné stravování, ať už jde o dlouhé pauzy mezi jídly nebo velké porce. Tím se naruší odtok žluči a zhorší nadýmání. A když už se žlučníkové potíže projeví, pak bývá problém udržet na jídelníčku právě ty potraviny, která střevo potřebuje pro hladké trávení, což znamená především dostatek vlákniny z luštěnin a zeleniny.

Chronicky podrážděný žlučník na ně reaguje nepříznivě.

Tím se dostáváme do uzavřeného kola příčin a následků, kdy se zdravotní potíže vzájemně udržují.

I otoky vypadají jako nadváha

Že to bude nejspíš tento důvod, poznáte při pohledu do zrcadla. Vidíte výrazné otoky v obličeji? Pak jsou zcela jistě i na břiše. Důvodem je totéž, co u „pytlů“ pod očima – únava, často už chronická, přetížení, starosti, špatný spánek. Také opakované infekce jsou zátěží, z níž se tělo špatně vzpamatovává.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...