Proč se cítíte osaměle?

Každý z nás potřebuje pouto. Pot řebujete někam a k někomu patřit, důvěřovat mu, podporovat a to vše také dostávat. Jenže tím NĚKÝM se pro sebe můžete stát sama. Říká se tomu znovu najít sama sebe. Je to jako objevit v sobě poklad, zatímco jste do té doby viděla jen kamení.

Sama uprostřed všech

Také vás může zajímat ...

Někdy se cítíte sama i v prostředí plném lidí. Třeba po přestěhování do nového města, kde nikoho neznáte, po příchodu do nové práce. Někdy se cítíte jiná, než ostatní. Možná máte jiné hodnoty a mezi vámi a druhými vyrostla zeď. Tím víc se cítíme sama.

Může vám odejít někdo blízký, člověk, i milované zvíře, a i když vás bližní objímají, cítíte se strašně prázdná a myslíte si, že už nikoho tolik milovat nebudeme.

Ztráta důvěry Když vás ten druhý zklame, nebo podvede, cítíte až fyzickou bolest zklamání. Ztráta důvěry ve vás vyvolá pocit nezměrné osamělosti. Cítíme se sama a prázdná, přestože jste obklopena spoustou přátel. Pocit jedné jediné zrady a jediné lži přebije vše. Můžete být obsypána přáteli, ale když potřebujete, nikdo nemá čas.

Známí se ozvou, jen když se jim to hodí nebo když něco potřebují. Znovu přichází osamělost. Nepřítomnost bolí Někdy vás bolí pocit samoty, kterou jste si nevybrala a nechcete ji. I kafe chutná trpce a pláčete i u oblíbené komedie.

To ale nedělá mozek, to pláče duše. Největší bolest vychází ze srdce. To může být, když jste sama, ale i když svůj protějšek máte, ale srdce k němu ztratilo spojení. Jedině když známe svou samotu, můžete najít protilék.

Osamělost je zdrojem neštěstí. Když víte, co vám schází, můžeme to začít hledat. Jste sama nebo osamělá? Potřeba samoty plyne z pocitu, že nám chybí nějaký čas pro sebe. Potřebujete si neněco ujasnit, nalézt sama sebe, odpočinout si. Potřeba uniknout z osamělosti naopak plyne z pocitu, že se nechcete cítit sama.

Mnoho lidí, kteří se cítí osamělí, myslí, že jejich osamělost vyřeší jiný člověk.

Domnívají se, že jim chybí láska, ale pak se i ve vztahu cítí nešťastní. Ten nejdůležitější přítel se skrývá ve vlastní mysli. Žádnou paniku! Abyste se vymanila ze sevření osamělosti, potřebuje porozumět sobě a své situaci.

Proč nastala, a proč je to dobře. Ve druhé fázi pak, když přijmete sama sebe, pochopíte sílu, která ze samoty plyne. Mnoho osamělých lidí panikaří. Zdá se jim, že už si nikdy nikoho nenajdou, že zůstanou navždy sami.

Začnou zběsile skákat do vztahů a jejich situace se zpravidla zhorší. Cítí se pak osamělí vedle někoho druhého. Tělo jako nástroj Lidské tělo je biochemický stroj. Nepotřebujeme drogy, protože narkotik jsme plní.

Můžeme si je přirozeně vyrobit – spánkem, sportem, humorem. Pocity osamělosti svědčí nejen o okolnostech, které vás potkaly, ale také o vaší nedostatečné citové imunitě, o únavě, stravě, životním stylu. Také nedostatek kvalitního spánku ovlivňuje množství stresových hormonů, náladovost, podrážděnost a přecitlivělost.

Otevřenost k sobě i druhým Zeptejte se sama sebe: Co vlastně chcete? Chybí vámi někdo druhý, nebo si scházíte vy sama? Víte si rady se svou samotou, nebo očekáváte, že ve vás někdo druhý najde to, co v sobě sama nemáte? Čím jasněji si definujete, co postrádáte, tím spíš to budete moci nalézt.

Být pravdivá k sobě dělá důležité kroky k vytváření nových spojení. Čelit vlastním pocitům viny a strachům vás osvobodí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...