Proč vsadit na celer?

Co všechno víte o celeru? Že je zdravý, a že se používá zejména do polévek? Prozradíme vám, co všechno dokáže léčit.

Obsahuje více vitamínu C než citrón. Proto byste ho měli zařadit do svého jídelníčku alespoň jednou za týden. Kromě vitamínu B a C je celer bohatý i na minerály. Bulvový celer má navíc minumum kalorií. Řapíkatý celer je stejně zdravý a nejlepší je konzumovat ho syrový.

Také vás může zajímat ...

Snižuje cukr

Pokud máte vyšší hladinu cukru v krvi, dejte si celer. Prokazatelně snižuje nejen množství cukru, ale i krevní tlak. Působí také jako stimulant tvorby žluče a tak příznivě pomáhá trávení. Navíc dokáže tělo chránit před žaludečními vředy.

Zbaví vás stresu

Stres a deprese nejsou vůbec nic příjemného. A posílit nervy a mozek také jistě potřebujete. Proto každý večer před spaním vypijte skleničku celerové šťávy. Nejenže vás zklidní, ale také po ní budete spát bez převalování až do rána.

Když vám není dobře

Nachladili jste se a potřebujete první pomoc? Nesahejte do domácí lékárničky, ale do ledničky! Rozmixujte společně 100 ml celerové šťávy, 100 ml citrónové šťávy a 100 ml mrkvové šťávy, lžíci listů lichořeřišnice a nakonec můžete přidat malou lžičku medu.
Nápoj pijte čerstvý.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...