Pročisťující bylinné čaje

Stres, přejídání, nezdravé jídlo nebo ponocování mohou nadělat ve vašem organismu pořádnou neplechu. Pročistěte se čajem, který v kombinaci s dostatečným pohybem a zdravým jídlem za pár dní udělá zázraky.

V podzimním období není nic lepšího než si dát ráno po probuzení nebo večer před spaním šálek horkého čaje.

Také vás může zajímat ...

Kouzlo ayurvédy

Uvařte dva litry vody, přidejte čtvrt lžičky kmínu, půl lžičky koriandru a stejné množství fenyklu. Nechte bylinky deset minut louhovat, pak je přeceďte a čaj popíjejte celý den.

Večerní očista

Do čtvrt litru vody přidejte jednu lžičku majoránky, lžičku kmínu, fenyklu a tymiánu a nezapomeňte na jeden bobkový list. Vše vařte sedm minut. Čaj pijte pouze večer po dobu čtrnácti dní jednou za čtvrt roku.

Pryč s jedy

Na čaj, který vám pomůže zbavit se všech škodlivin, jež jsou obsaženy v potravinách, budete potřebovat hrst dubových větviček, polévkovou lžíci přesličky, 4 kusy nového koření a 5 kusů hřebíčku.

Vařte osm minut na mírném ohni ve čtvrt litru vody. Použijte nerezový nebo teflonový hrnec, nikdy ne hliníkový. Pijte jednou za čtrnáct dní dní. Jeden hrnek by vám měl vystačit na dva dny.

Pampeliška na odkyselení

Pokud se cítíte překyselená, je něco v nepořádku. Smíchejte 200 g pampelišky, po 50 g mochny husí, řepíku, benediktu, třezalky, dobromysli, 100 g řebříčku, 200 g kopřivy, 20 g květu měsíčku a 150 g plodů hlohu. Jedna lžička této směsi stačí na jeden hrnek čaje. Vařte tři minuty. Pijte dvakrát denně před snídaní a před večeří.

Probuďte metabolismus

Kopřivový čaj vám skvěle nastartuje celý organismus, pročistí vám ledviny a krev. Připravte si 40 g čerstvých a umytých pokrájených kořenů kopřivy a přidejte je do litru vody. Vařte zhruba osm minut a deset minut louhujte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...