Projezte se ke kráse!

Chcete být krásná a mít dokonalou pleť, vlasy i nehty? Nemusíte hned podstupovat drahé zkrášlovací procedury. Stačí mít doma pár surovin, díky nimž se doslova projíte ke kráse. Doplňte si s námi svůj jídelníček na každý den.

1. Mandle

Také vás může zajímat ...

V malém množství jsou všechny ořechy zdravé. Madle však mimo jiných vitamínů obsahují i vápník! Díky nim budete mít zdravé a silné nejen kosti, ale i vlasy. Kombinace vitaminu E, hořčíku, fosforu a zinku dělá z mandlí také skvělou prevenci proti vráskám.

2. Zázvor

Trápí vás nafouknuté břich a nic vám nepomáhá? Se zázvorem už nebude. Čistí totiž vaše střeva a zároveň i pleť. Kořen zázvoru podporuje trávení, zabraňuje otokům a zklidňuje podrážděnou kůži při ekzémech. I proto je tak oblíbený například ve formě limonády či čaje. A navíc i skvěle chutná.

3. Chilli papričky

Jsou ostrá jídla nezdravá a špatná na žaludek? Omyl! Pokrmy z čerstvých chilli papriček jsou naopak vašemu tělu více než prospěšné. Díky kapsaicinu, který papričky obsahují, si čistíte kůži zevnitř a navíc i rychleji spalujete energii, což je skvělé. A pak že nejdou ztrácet kila bez cvičení.

4. Česnek

Sice po jeho konzumaci příliš vonět nebudete, zato si zakládáte na zdravou a krásnou pleť. Navíc vás ochrání i před virovým onemocněním a vysušenými rty. Pokud ale aromatický česnek příliš nemusíte, klidně ho nahraďte cibulí. Má stejné účinky.

5. Tmavá čokoláda

Kráse prospěšná a zdravá je pouze ta, která obsahuje 70 % kakaa a více! Tak do těla dostanete potřebnou dávku železa, proteinů a antioxidantů, které zpomalují stárnutí kůže. Navíc její konzumací nepřiberete. Ovšem pouze v případě, že se jí nebudete přejídat.

6. Dýně

Díky vitamínům a karotenu posiluje vlasové kořínky a nehty. Omega 3 a 6 mastné kyseliny vyživují pokožku, zatímco proteiny se starají o pevnost tváře i celého těla. Je skvělá také na hubnutí. Pokud nevíte, co s ní, používejte ji jako přílohu místo brambor.

7. Sýrem k zářivě bílému úsměvu

Vědci prokázali, že pokud po každém jídle či pití sladkých nápojů, kávy či čaje sníte malou kostičku sýru čedaru, vyčistíte si jím zuby a předejdete tak tvorbě kazů či pigmentových skvrn. Důležité ale je, abyste to nepřehnala. Stačí jen malý kousek sýra a hned uvidíte ten rozdíl.

8. Špenát

Už Pepek námořník věděl, jak moc je špenát zdravý a prospěšný. Železo a protein totiž vytváří kolagen, který zamezuje vzniku vrásek a celulitidy. Kromě toho po něm budete mít i mnohem lesklejší vlasy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...