Pronásledoval mě milenec

Moje poklidné manželství je ohroženo milencem, kterého jsem si našla před lety a měla pro zpestření dlouhé chvíle. Odmítal se rozejít a vyhrožoval vyzrazením!

Je to už pěkná řádka let, co jsem si našla milence. Bylo to trochu klišé. Dali jsme se dohromady v lázních! Předpokládala jsem, že s odjezdem bude můj prohřešek zapomenut, ale přijel za mnou až domů. Neměl to ani tak daleko, asi jen sto kilometrů. Začali jsme se scházet pravidelně jednou týdně a oběma to náramně vyhovovalo.

Také vás může zajímat ...

Byl to takový únik z šedé reality všedních dní!

Přestalo mě to s ním bavit

Nevím, co doma namluvil manželce, ale já neměla s lhaním problémy. Předstírala jsem, že mám schůzku s kamarádkami a později historku vylepšila i o cvičení a saunu. To když jsem se po společné sprše vrátila domů s mokrými vlasy. Všechno klapalo téměř pět let. Zdá se to dlouho, ale ten čas tak rychle letí! Po takovém čase se stala ale z našich schůzek rutina. Vlastně stejná, jako v manželství.

„Je načase to skončit,“ řekla jsem si a oznámila tu novinu Přemkovi. Mému milenci. Byl z toho v šoku a zprvu dokonce myslel, že si dělám legraci! „To nemyslíš vážně. Před nedávnem jsem podal žádost o rozvod. Chystal jsem překvapení! Naplánoval jsem pro nás nový život!“ kvílel.

Brečel jako želva!

Seděl s ním v hospodě

Kdyby u toho nemlátil hlavou do polštáře a neteklo mu z nosu, skoro bych ho litovala… Trvala jsem si na svém. Tohle už jsem vážně neměla zapotřebí! „Představ si to,“ hlaholil o pár dnů později můj manžel a nadšeně pokračoval: „Seznámil jsem se v hospodě s takovým milým chlapem. Přisedl si k mému stolu. Říkal, že tě zná z minulých dob. Přemek se jmenuje!

A je to fešák!“ Krve by se ve mně nedořezal. To nemohla být náhoda! A také nebyla. „Tak co, už ses dozvěděla, s kým chodí tvůj muž na pivo? S kým si tak rozumí? Jestli budeš trvat na rozchodu, všechno mu o nás řeknu. Když nemohu být šťastný s tebou, ty nebudeš šťastná beze mě! A mám i fotky!“ vyhrožoval mi Přemek do telefonu. Úplně se mi rozklepala kolena. Začala jsem se opravdu bát.

O sebe, manžela a naše dosud spokojené manželství.

Musím si ho hlídat

Mám mlžit? Zatloukat? Podvolit se Přemkovi? Nic z toho mi nebylo po chuti. Napadlo mě jediné. Předhodím manželovi nějakou ženskou. Až jí podlehne, přiznám se k nevěře i já. Budeme si kvit! Začneme znovu. Požádala jsem kamarádku a nebyla proti. Už dlouho o mém muži mluvila víc než obdivně. „Ale jenom jednou, ano?“ nabádala jsem ji a ona slíbila. Trochu neochotně, na můj vkus.

Hned jsem jí pohrozila prozrazením. Naštěstí si také chtěla manželství udržet. Svůj slib zatím dodržela! S manželem, kterého jsem jako náhodou při nevěře přistihla, jsme se pohádali. Potom spolu asi měsíc nemluvili. A potom se usmířili! Začínáme znovu.

Jen ho musím hlídat, aby se mu ta nevěra nakonec nezalíbila!

Hana N. (55), České Budějovice

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...