Proti bolesti zubů pomohou bylinky

Bolest zubů občas potrápí všechny z nás, ať už se jedná o rostoucí zuby moudrosti, zánět dásní nebo zubní kaz. Zatímco nejlepší radou je návštěva zubaře, někdy se zuby rozbolí v ten nejnevhodnější čas a my si musíme poradit sami. V takovém případě vyzkoušejte naše tipy.

• Rozbolel vás v noci zub a nechcete zbytečně brát prášky? Jako první pomoc vyzkoušejte hřebíček, který obsahuje znecitlivující látky. Nadrťte ho nebo rozkousněte a přiložte na bolavé místo. Bolest by měla začít ustupovat.

Také vás může zajímat ...

• Pokud z nějakého důvodu nechcete hřebíček použít, nahraďte ho cibulí nebo česnekem. Česnek je výborné přírodní antibiotikum, které utiší bolest, cibule má zase antiseptické vlastnosti. Česnek nejlépe nadrťte se solí a potřete touto směsí bolavé místo, cibuli stačí žvýkat nebo přiložit.

Šalvěj i tymián

Výborná na bolesti zubů je také šalvěj, která má antiseptické i antibakteriální účinky. Použít ji můžete i na výplachy úst po trhání zubů. V lékárně si můžete koupit šalvějový čaj nebo použít sušenou šalvěj, kterou zalijete horkou vodou. Odvarem si 2krát až 3krát denně vyplachujte ústní dutinu. Účinné jsou i další bylinkové čaje, jako mátový nebo řepíkový.

Staletími prověřený je i odvar nebo čaj z heřmánku.

• Ulevit vám může i tymián, který má taktéž antiseptické vlastnosti.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...