Proti smutku nasaďte jasmín

Dnes se z květů jasmínu, které se musejí sbírat před svítáním, jinak ztrácejí 20% vůně, získává hlavně éterický olej.

Také se s ním často setkáme v podobě jasmínové rýže nebo čaje. V Indii, Egyptě a Alžírsku roste jasmín žlutý, kterému se říká “královna noci” pro jeho noční omamnou vůni. Přidává se do koupelových olejů, krémů a masážních krémů.

Také vás může zajímat ...

Jasmín je oblíbenou složkou i drahých parfémů. Jemná jasmínová vůně je velmi populární. Vonné sáčky si můžete zavěsit v šatně, v koupelně či na WC. Domov si nádherně provoníte jasmínem z vonných tyčinek. Dnes je nabídka široká. Využívat můžete i aroma-lampičku – do nádobky s vodou dáte osm kapek oleje, zapálíte čajovou svíčku a můžete trávit příjemný večer s uklidňující vůní.

Zvyšuje sebevědomí

Popíjení jasmínového čaje uvolňuje napětí, zmírňuje neklid, úzkost, je prevencí proti depresi. Pomáhá při bolestech hlavy, bolesti žaludku a při gynekologických potížích. Snižuje otoky, mírní také bolesti v krku. Má silné povzbuzující účinky, zlepšuje náladu, zvyšuje sebevědomí a působí jako afrodiziakum.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama