Protiklady se přitahují?

Vy jste jako oheň, partner připomíná spíš vodu. Navzájem se doplňujete, i když jste každý jiný.

Je to snad proto, že se protiklady prý přitahují. Zapomeňte na to. Ve skutečnosti máte velké štěstí, že si rozumíte. Nepojí vás totiž rozdílnost, ale něco docela jiného! V čem je vaše síla?

Také vás může zajímat ...

Láká vás něco nového a neznámého

Ten kdo tvrdí, že lidé s odlišnými povahami se přitahují jako dva opačné magnety, nezvážil všechny okolnosti, neboť pravda je to jen zčásti. Odborníci se shodují, že potkáte-li někoho, kdo se zdá být úplně jiný než vy, je to prostě jiné, burcující, vzrušující a velice lákavé. Ovšem jen ze začátku, kdy vás pohlcuje právě ta zvědavost.

Dlouhodobě se neshody prohlubují

Jak jde ale čas a zmizí vaše prvotní zamilovanost a uchvácenost ze zajímavého protějšku, vycházejí najevo rozdíly mezi společnými přáními a skutečnými potřebami. Pokud hledáte dlouhodobého partnera, je velmi důležité, aby se vaše potřeby a plány do budoucna překrývaly Jinak se neshodám a zbytečnému rozčarování nevyhnete. Jak to funguje v praxi?

Minimálně jeden propojující článek

Protiklady spolu mohou fungovat, ovšem za jistých podmínek. Jedinci, ač každý jiný, spolu musí komunikovat a mít aspoň něco společného, třeba stejnou vizi, či dokonce nějaký koníček, během kterého mohou být spolu, sdělovat si poznatky a myšlenky. A nevadí, že on má rád fotbal, ona divadlo. Přesto mohou ocenit koníček svého protějšku, aniž by se o tuto věc konkrétně zajímali.

Důležité je, že si vyhradí prostor i sami pro a zároveň mají jasno v tom, co od života chtějí.

Každý zvlášť, ale i spolu

Pokud spolu mluvíte, trávíte nějaký čas vedle sebe, komunikace vám nedělá potíže a rozumíte si v zásadnějších věcech, jako třeba pohledu na založení rodiny nebo náboženské přesvědčení, může to bez problémů fungovat i poté, co z vás opadne prvotní nadšení, a sundáte si růžové brýle.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...