První manžel Jany Nagyové se upil k smrti, druhý jí při rozvodu drsně vydíral!

Po svatbě s německým podnikatelem se definitivně vzdala herectví!

Do srdcí diváků se kdysi herečka Jana Nagyová (59) navždy zapsala jako princezna Arabela v původních dílech legendárního seriálu. Její další život ale příliš pohádku nepřipomínal.

Svoji budoucnost viděla rodačka ze slovenského Komárna v dětství trochu jinak. Studovala na bratislavské konzervatoři operní zpěv a hru na klavír. Jejím snem bylo věnovat se hudbě profesionálně. Inspiroval jí otec, který prý byl velmi muzikální.

Také vás může zajímat ...
Vdávala se v šatech od Theodora Pištěka.

Musela se válet v odpadcích!

Dopadlo to ale jinak, protože jí v době dospívání zlákal i film a tomu nakonec dala přednost. Před kamerou se poprvé objevila už ve dvanácti letech. První větší roli ale získala až v kriminálním českém dramatu Smrt stopařek, inspirovaném skutečným případem brutální vraždy dvou mladých dívek. Její kolegyní tu byla Dagmar Patrasová (61).

Tehdy obě mladé ženy neměly ani tušení, že se zanedlouho setkají na společném projektu znovu – a že půjde o seriál Arabela, pro Janu zlomový a osudový. Na Smrt stopařek neměla slovenská herečka moc dobré vzpomínky. „Náš vrah sice shazoval z auta na skládku figuríny, ale na tom smetišti jsme s Dádou Patrasovou skutečně ležely,“ popisovala. „Navíc na nás pak to svinstvo ještě naházeli.

Špína a smrad. Potom jsem se asi týden umývala. “ Náročné scény jí ale čekaly později i v Arabele. „Třeba ve scéně s vodníkem, kterého hrál Josef Dvořák (75), jsem musela skákat oblečená do studené Vltavy,“ vzpomínala. „Pro jistotu byly v záloze tři paruky a tři kostýmy. A všechno se použilo.

Třikrát se scéna opakovala, než ji režisér schválil.“

Nehrála jenom pohádkové princezny!

S alkoholikem žít nechtěla!

Princeznu Arabelu přitom Jana původně vůbec neměla hrát. Do role se počítalo s Libuší Šafránkovou (64), jenže ta ze zdravotních důvodů nemohla a tak se dělaly konkurzy mezi stovkami dalších uchazeček. „Režisér chtěl, aby pozvali i holky ze Slovenska. Když mě vybrali, vůbec jsem netušila, co mě čeká,“ přiznala Jana. Seriál jí změnil život, včetně toho soukromého.

Jednak se z ní najednou stala velká hvězda, jednak se na neustálých cestách letadlem mezi Prahou a Bratislavou seznámila se svým prvním manželem. Stal se jím hokejový trenér Miroslav Kubovič. Byl o jedenáct let starší a bohužel měl jednu zásadní chybu: na prvním místě svého hodnotového žebříčku stavěl alkohol. Později ho jeho závislost dovedla až k předčasné smrti na rakovinu jater.

Až po letech Jana Nagyová odhalila, co byl vlastně její první životní partner zač a proč tak skončil: „Když někdo žije s alkoholikem, tak ví, že takovému člověku je těžké pomoci. Navíc jsem se až časem dozvěděla, že nebýt manželových kamarádů, byl by možná naživu.

Chtěli se ho zbavit, a tak ho upili k smrti!“

Syna si k sobě vyžádal manžel!

Rozvod probíhal dramaticky

S Miroslavem měla Jana dcerku, se svým druhým manželem syna. Ani další pokus o dlouhodobý vztah ale nakonec nevyšel. Podnikatele Haralda Schlegela poznala v Německu. Vzala si ho v Bratislavě a za svědka jim šla slavná automobilová závodnice Eliška Junková (+93), která s Haraldem kamarádila. Jana tehdy definitivně skončila s herectvím a začala se věnovat jen rodině.

„Nebylo snadné zvyknout si na takový život,“ připustila. „Předtím jsem stále něco dělala, chodila na zkoušky do divadla, natáčela, a najednou se můj den točil pouze kolem vaření, nákupů a úklidu.“ Manžel ale bohužel podal žádost o rozvod, který probíhal dramaticky. ynutil si na Janě syna – v opačném případě by jí prý udělal ze života peklo!

A tak teprve do třetice našla „princezna Arabela“ svého prince na bílém koni. Tím se stal šéf automobilky Toni Pulm (73). Ještě po čtyřicítce s ním Jana přišla do jiného stavu a přivedla na svět další dcerku. Po dvou vztazích, které měly k pohádkám opravdu daleko, je bývalá slovenská herečka konečně spokojená. Ani k tomu nepotřebovala kouzelný prsten. „Na co by mi byl?“ ptala se.

„Točila bych s ním do té doby, dokud bych neměla všechno, nač bych si vzpomněla, a pak co?

Myslím, že takový život by se mi omrzel!“

Dcera Jana jí přerostla.

Svatební šaty měla od slavného návrháře!

První svatební šaty navrhoval tehdy mladičké Janě Nagyové slavný výtvarník Theodor Pištěk (85). Ten pracoval i na seriálu Arabela. Herečka přiznala, že pro ni měl velké charisma a nejspíš do něho byla i platonicky zamilovaná. „Jeho obrazy mě uchvátily,“ uvedla. „Dodala jsem si odvahu a o ty šaty ho poprosila.

Byly krásné starorůžové s vyšitými perličkami a motýlky, k tomu klobouček se závojem.

Cítila jsem se v nich opravdu jako princezna.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...