První manželství byl omyl a Lucie Bílá to poznala už ve svatební den!

„Kdokoli kolem mě projde, má problémy. Být po mém boku není vážně jednoduché.“

Dvakrát zkusila zpěvačka Lucie Bílá (53) vstoupit do stavu manželského. Ani jednou to nevyšlo. Na její úspěšnou kariéru to ale nemělo vliv, a vlastně ani na osobní život. Místo po jejím boku nikdy nezůstalo dlouho prázdné.

O tom, že má Lucie Bílá (53) pěvecký talent a silný hlas, se mohli přesvědčit už obyvatelé Otvovic na Kladensku, kde vyrůstala. Tehdy se zpěvačka ještě jmenovala Hana Zaňáková a už od první třídy chodila do místního dětského pěveckého sboru.

Také vás může zajímat ...

Její hlas byl mezi ostatními dětmi opravdu slyšet, takže dostala příležitost sólového přednesu. Když tak stála před celým sborem a sledovala, jak na ní lidé v publiku mohou oči nechat a pak ji odměňují potleskem, uvědomila si, že takový pocit by chtěla prožívat po celý život. A opravdu se jí to podařilo!

Naivkou být nechtěla

Nadšeni byli z malé zpěvačky i v Lidové škole umění. Zdálo se tedy logické, že s otevřenou náručí budoucí Zlatou slavici přijmou i na konzervatoři. Čekala jí ale studená sprcha: nedostala se tam. Musela si najít nějaký učební obor a zvolila si švadlenu.

Vydělávala si šitím límečků ke košilím a vypadalo to, že zpěv jí zůstane pouze jako koníček. Šikovné slečny z národního podniku Triola si ale všiml vlivný hudební producent Petr Hannig (73). Ujal se jí a právě on udělal z Hany Zaňákové Lucii Bílou.

Pořádně ji také zviditelnil jejím prvním opravdovým hitem, který se jmenoval Neposlušné tenisky. Lucie byla naprosto nadšená a domnívala se, že ničeho víc už v životě nemůže dosáhnout. Jenže brzy jí začalo docházet, že není předurčena jen k tomu, aby ze sebe dělala romantickou naivku.

To její rockerské duši nevyhovovalo. Spolupráci s Petrem Hannigem tedy ukončila. Jak to bylo, je otázkou dohadů, podle jedné verze prý odmítla producentovu nabídku na nafocení aktů a ocitla se tak doslova na ulici. Tehdy se dostala do kritické situace, kterou by nejraději ze svého života navždy vymazala!

Násilník z toho bohužel vyvázl!

Při stěhování za kamarádkou se Lucie stala obětí brutálního násilníka. Z mladíka, který jí v metru nabídl, že jí pomůže s věcmi, se v bytě vyklubal surovec, který Lucii nejprve zbil a potom i znásilnil.

Ponižující událost šla nahlásit na policii. Ukázalo se ale, že onen zbabělec měl vlivného otce a tak se tenhle zločin nakonec ani nevyšetřoval. Po odchodu od Petra Hanniga se musela živit všelijak, byla i prodavačkou nebo využívala toho, co se naučila jako švadlena. Krátký čas dokonce zpívala s armádním uměleckým souborem.

Nabídky z barů odmítala, nechtěla tam jednou skončit definitivně. Koncem roku 1989 se Lucie setkala se skladatelem Ondřejem Soukupem (68) a jeho partnerkou Gábinou Osvaldovou (66). Bylo to šťastné střetnutí, protože tahle dvojice dokázala pro zpěvačku najít ideální typ písniček.

V dalších letech šla proto hvězda Lucie opět strmě nahoru. Podíl na tom měla i svého času „zakázaná“ písnička Láska je láska, kterou nazpívala společně s Ilonou Csákovou (49).

Tragický konec lásky

Počátkem 90. let do osobního života Lucie krutě zasáhl osud. Chodila tehdy s Tomášem Holým (+21), který měl za sebou úspěšnou kariéru dětského herce a tehdy už studoval právnickou fakultu. Několikaměsíční vztah ale ukončila Tomášova předčasná smrt při tragické autonehodě. Lucie, která s ním bydlela, se o smutné události dozvěděla z novin.

Naprosto jí to zdrtilo. Útěchu později hledala zpěvačka v jiném vztahu. Nejprve si vybrala špatně, jejím partnerem se stal těžký manipulátor, který ji chtěl úplně ovládat. Navíc Lucii ponižoval tvrzením, že prý zpívá falešně. Ona mu sice podléhala, ale naštěstí pro ni si tenhle dnes už bezvýznamný a bezejmenný typ našel jinou dívku.

Pak do života Lucie vstoupil skutečně osudový muž, producent Petr Kratochvíl (68). Byl to úspěšný muž, který kdysi emigroval a v USA se vypracoval v podstatě od nuly. S Lucií se setkali při práci na jednom představení.

Ačkoliv byl ženatý a měl dokonce milenku, temperamentní zpěvačka ho velmi zaujala. Náklonnost byla vzájemná a vyústila v sedmiletý vztah, během kterého přivedla Lucie na svět syna Filipa (24).

Poznala to na něm!

Za rozpadem vztahu s Petrem Kratochvílem byla jiná žena, bývalá Miss Pavlína Baburková (46). Lucie poznala už předem, že do hry vstoupil někdo další, a když se na to jednoho časného rána partnera zeptala, nezapíral.

I po rozchodu ale dál zůstali v přátelském spojení, už kvůli společnému synovi. Petra si tedy Lucie nevzala, jak si to nejspíš čím dál víc ve vztahu s ním přála. Provdala se až za hudebníka Stanislava Penka (45), ovšem její první manželství se ukázalo být předčasným omylem.

Na společném životě se prý sice domluvili už po týdnu chození, ale hned ve svatební den se Stanislav ukázal být jako partner, který neunese stres. Rok manželství byl pro zpěvačku spíše utrpením, i když před veřejností se snažila předstírat opak.

Rozvod vše vyřešil. Zanedlouho přeskočila jiskra mezi Lucií a dalším hudebníkem, Václavem Noidem Bártou (39).

Svatbu dokonale utajila!

Láska vzplanula při zkoušce muzikálu Excalibur. Po dvou měsících Lucie přestala vztah tajit a už se k Noidovi veřejně hlásila. Vypadalo to na velkou lásku, i když jí okolí zpěvačky nedávalo moc šancí.

Nakonec vztah dospěl až ke svatbě – ta se ovšem odehrála v přísném utajení na českém konzulátu v italském Miláně. Na čerstvě vdané Lucii bylo vidět, jak znovu ožila. Říkala: „Kdysi před lety jsem si myslela, že až jednou bude rok 2000, tak nejspíš umřu na stáří. A teď je rok 2006 a byla jsem za nevěstu.“ Po pěti letech od svatby bylo ale zase všechno jinak.

Milostná vášeň ochladla a Lucie s Noidem se přátelsky rozešli. Někteří fanoušci zpěvačky to neunesli a prý za to Noidovi na veřejnosti nadávali. Páru tak nevyšel nejen vztah, ale ani rodičovství, které oba plánovali!

Láska a práce dohromady? Dnes už ví, že to jde!

Současný přítel Lucie Bílé, fitness trenér Radek Filipi (36) je o sedmnáct let mladší, než zpěvačka. Původně se jmenoval Fejerčák a příjmení si nechal změnit, protože nechtěl mít nic společného se svým biologickým otcem, který byl závislý na alkoholu.

Pro Lucii nejprve pracoval jako manažer, ale pak se stal i jejím partnerem. Zpěvačka si sice jeden čas myslela, že práci a lásku nejde spojit dohromady, s Radkem se však přesvědčila, že to možné je. Na svatbu sice nespěchá, ale vypadá to, že je velmi pravděpodobná!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...