První manželství Cher zničily nevěry, to druhé zase drogy.

Z prvního rande zmizel partner proto, aby si mohl píchnout heroin!

Dá se říct, že na své partnery měla Cher (71) štěstí i smůlu zároveň. Oba byli skvělí hudebníci, ale měli své temné stránky. Druhý manžel Gregg Allman (+69) bojoval se závislostmi.

Zpěvačka Cher měla celkem drsné dětství, hlavně kvůli tomu, že její otec byl často ve vězení. Na nějaký čas musela i do sirotčince. Když se v patnácti vydala do světa, měla štěstí: potkala zpěváka Sonnyho Bona (+62) a ten jí nabídl podnájem. Stali se nejprve přáteli, potom z toho byla láska a manželství. A nejen to, dvojice spolu začala vystupovat a dobyla Ameriku.

Narodila se jim dcera, jenže manželství úspěšného páru bohužel zničily Sonnyho nevěry.

Byli spolu jen chvíli, ale nikdy na sebe nezapomněli.
Byli spolu jen chvíli, ale nikdy na sebe nezapomněli.

Voněla prý jako mořská panna!

Také vás může zajímat ...

Svého druhého manžela potkala poprvé v lednu roku 1975. Jak ona, tak Gregg Allman prožívali celkem dramatické a bláznivé období. Popová hvězda Cher byla uprostřed rozvodového řízení a právních bitev se Sonnym. Greg bojoval se stále narůstající závislostí na drogách. V té době se také podílel na vyšetřování jednoho svého bývalého kolegy, který drogy prodával.

Policisté ho přiměli ke spolupráci, což lidé z Gregova okolí brali jako zradu. Na své první setkání s Cher ale vzpomínal jako na něco naprosto fascinujícího. Došlo k němu na koncertu, kde Greg vystupoval. Setkali se v zákulisí. „Voněla tak, jak jsem si vždycky představoval, že voní mořské panny,“ uvedl ve své autobiografii.

„Nikdy na ten první dojem nezapomenu.“ Cher nebyla na koncertu sama. Když Greg k ní a k jejímu doprovodu zamířil, byl prý tak nezdvořilý, že neřekl ani slovo, jen zíral. Dostal ale od zpěvačky telefonní číslo a druhý den jí zavolal. Domluvili si rande, které ale Greg označil jako nejhorší ve svém životě. Byla to jeho vina.

Vypařil se totiž ze schůzky kvůli tomu, aby si mohl píchnout další dávku heroinu!

Cher s prvním manželem.
Cher s prvním manželem.

Žádost o rozvod podala devět dnů po svatbě!

Po prvním rande dostal Greg druhou šanci. Tentokrát to dopadlo lépe, i když se znovu jednalo o pěknou divočinu. Šli totiž s Cher na diskotéku. „Neumím tančit, ale opil jsem se tak, že mi to šlo,“ líčil hudebník. „Diskotéka už skoro končila, tak jsme to pěkně rozjeli. Cher měla jednoho panáka, já svých obvyklých jednadvacet. Po diskotéce mě vzala k sobě.

U ní na zahradě právě kvetly růže, bylo to romantické. Zamilovali jsme se do sebe.“ Poslední červnový den roku 1975, jen tři dny poté, co se Cher rozvedla se Sonnym, odjeli spolu s Gregem do Las Vegas a tam se vzali. O devět dnů později ale tmavovlasá kráska podala žádost o rozvod, protože pochopila, jak moc vážné je to s manželovým pitím a braním drog.

Greg se ale nějak dokázal načas dát dohromady a tak spolu zůstali a Cher žádost stáhla. To ale neznamenalo, že jejich vztah nebyl dál plný napětí, jako na houpačce. Greg například strašně žárlil, když se Cher dala znovu dohromady s bývalým manželem, tedy hudebně. Tentokrát podal žádost o rozvod on.

Stáhl ji z praktického důvodu: Cher totiž byla těhotná.

Brzy po svatbě zjistila, jak špatně na tom Gregg je.
Brzy po svatbě zjistila, jak špatně na tom Gregg je.

Rozloučila se s ním písničkou

Na svět přišel syn a zdálo se, že osud rodiny bude mít optimistické pokračování. Greg přestal pít a brát drogy a Cher prohlásila, že se poprvé cítí skutečně jako manželka. Dvojice spolu vydala i desku, ale ta moc nenadchla posluchače ani kritiky. Šťastné vyhlídky ale brzy vzaly za své. Cher znovu podala žádost o rozvod a ten se v lednu roku 1979 opravdu uskutečnil.

Se svým manželem se pak hudebně zpěvačka rozloučila jednou písničkou, ve které líčila, jak moc se jí přesto po něm stýská. Navzdory všem dramatům, které spolu prožili, prohlásila, že byla s Gregem šťastná. „S nikým to nebylo tak krásné, jako s ním,“ uvedla. „Je báječný a nevím, proč to nevidí. Byl laskavý a milující manžel i otec.

Jenže pak na to asi zapomněl a všechno šlo do háje.“

Grega dostihl jeho životní styl.
Grega dostihl jeho životní styl.

Oba manželé jsou už po smrti

Letos na jaře zastihla Cher zpráva, která jí rozesmutnila, i když s Greggem Allmanem více než pětatřicet let nežila. Její druhý manžel totiž definitivně prohrál léta trvající boj s nemocemi a zdravotními problémy. Zdravotní stav muže, který bral během života drogy v opravdu hojné míře, se postupně zhoršoval. Před sedmi lety dokonce musel kvůli žloutence typu A podstoupit transplantaci jater.

Loni rušil koncerty a letošní plánovaná vystoupení také nebyla moc pravděpodobná. Gregg zemřel 27.

května v klidu ve svém domě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...