První manželství Pavly Tomicové skončilo šokujícím způsobem!

„I v nejhorších chvílích věřím, že existuje absolutní láska, totální štěstí, harmonie, to mě vždycky postrkovalo dál životem.“

Hvězda seriálu Slunečná, herečka Pavla Tomicová (58), byla za svého prvního manžela provdaná deset let, když se dozvěděla zdrcující a neuvěřitelnou zprávu

Cestu k herectví neměla Pavla Tomicová (58) úplně přímou. Narodila se v Karviné, vyrůstala v Havířově a na své dětství vzpomíná moc ráda. Otec byl důlním měřičem, maminka zůstávala v domácnosti.

Také vás může zajímat ...

„Rodiče měli úžasný vztah, byla to láska tisíciletí,“ prozradila. „Ani starší sestra, ani já jsme nebyly určitě žádné rebelky. Jsem spíš submisivní typ a moje puberta proběhla velmi klidně a harmonicky.“

Hrátky s tygrem i s medvědem

Pokud Pavlu přitahovalo v dětství a dospívání hraní, nejednalo se o živé role, ale o loutky. Ráda o přestávkách bavila spolužačky a hrála v amatérském loutkovém divadle.

Protože měla ráda děti, vystudovala střední pedagogickou školu a zvolila si profesi učitelky v mateřské školce. Tu vykonávala rok, pak jí to ale nedalo a zkusila přijímačky na DAMU, obor loutkoherectví.

„Lásku k dětem jsem si později vynahradila s vlastními potomky,“ konstatovala. To, že Pavlu baví i klasická činohra, zjistila, když ji jeden režisér obsadil do inscenace Její pastorkyňa.

„Zjistila, že mě děsně baví stát se jinou postavou, převtělovat se do cizích příběhů,“ popisovala změnu. Postupně se zviditelnila i ve filmech – například Rafťáci – a v televizních seriálech.

V Ulici si ji spojujeme s kadeřnicí Simonou, v seriálu Krejzovi si pro změnu užila roli veterinární sestry. To obnášelo i napínavé chvíle se skutečnými zvířaty. Pavla se tak setkala například s tygřím mládětem, které si chtělo hrát a přitom jí skutečně lehce kouslo.

Měla před sebou i pětiletého samce medvěda. „Podle zadání jsem mu hodila piškot, jenže on po mně koukal dál a chovatel zpovzdálí volal, že musím házet další, jinak půjde po zdroji čili po mé ruce,“ líčila herečka napínavé chvíle. Problémy měla i s tarantulí nebo se sklípkanem, ale byla ujištěna, že nevylezou z krabičky.

Šok jí přinesl depresi

Když si kdysi Pavla brala svého prvního manžela, netušila, že jí jednou zlomí srdce – a jakým se to stane způsobem. Měla se svým partnerem syna. Po deseti letech se ale dozvěděla, že už manžela nepřitahuje.

Důvod byl šokující. Její muž změnil svoji sexuální orientaci a našel si asijského milence, se kterým se pak přestěhoval do Ameriky. V jednom rozhovoru později herečka popisovala, jak jí bylo:

„Tu depresi nikdo, kdo nic podobného nezažil, nepochopí. Cítíte se strašně zneužitá, a navíc o svou lásku ani nemůžete bojovat. Předem víte, že jakýkoli chlap má větší šanci než vy, i kdybyste se na hlavu postavila.“

Není menší, jen se prý krčí

Naštěstí měl osud pro Pavlu připraveného dalšího osudového partnera, dokonce přímo z herecké branže. Jejím druhým manželem se stal Ondřej Malý (54). Ten je o pár let mladší a o pár centimetrů nižší, to ale nijak nebrání jejich dokonalému porozumění.

Pavla ty rozdíly okomentovala s nadhledem: „Jsme takoví trochu Homolkovi – velká žena, malý muž, i když Ondra je ve skutečnosti větší než já, jen se krčí.“ O hereckých manželstvích se říká, že přinášejí spoustu organizačních problémů. Pavla ale tvrdí, že v případě jí a Ondřeje je to spíše plus než mínus.

„Oba rozumíme tomu, co herecká práce obnáší, dokážeme se pochopit,“ uvedla. „Když je jeden utahaný, druhý se nediví proč. Herec dokáže nejlépe pochopit, co je to v divadle generálkový týden a jak ten druhý potřebuje relaxovat.“

Jediné, co Pavlu trochu trápí, je váha. „Vždycky, když začnu přibírat, tak se přestanu vážit,“ prozradila. Zná i příčinu: přiznala, že jí špatně a hlavně nepravidelně, což se ještě znásobilo při nedávné karanténě kvůli pandemii. Nyní už se znovu vrhla do natáčení Slunečné a doufá, že se to projeví i nějakými těmi kily dole.

Do tanečních nechodila, ale ve Star Dance zabodovala!

Ačkoliv na rozdíl od spousty jiných dívek nechodila Pavla Tomicová do tanečních, podařilo se jí zaujmout diváky v televizní soutěži Star Dance. Prozradila, že uměla vlastně jediný tanec, valčík, který jí naučila babička.

„Když mě oslovili z televize, měla jsem pocit, že dostávám druhou šanci, a chtěla jsem si vynahradit, co jsem v mládí zameškala,“ uvedla. Od tanečního partnera se dozvěděla, že vlastně neumí ani ten valčík, protože jeho závodní verze je jiná. Přesto dosáhla velkého úspěchu a skončila druhá!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...