První manželství Petra Rychlého zničily náhlá sláva a nevěry!

„Hned po rozvodu jsme se ženou šli a dali si panáka. Domluvili jsme se tak, že děti nejsou rukojmími našeho problému a že syny můžu vídat kdykoli.“

Je jednou z hlavních hvězd oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě. Petr Rychlý (54) měl ale svoji cestu ke slávě docela komplikovanou. Na DAMU mu dokonce řekli, že nemá talent!

Už od svých školních let měl Petr Rychlý (54) jasnou představu o své budoucnosti. Viděl sám sebe v dospělosti jako úspěšného herce. Nebral jako handicap, že nebydlí v Praze, ale v malém městečku Nejdek u Karlových Varů.

Také vás může zajímat ...

K zájmu o herectví se dostal díky skvělé češtinářce, která na škole vedla dětský divadelní soubor. Asi nikoho nepřekvapí, že už na základní škole byl Petr třídním bavičem. Zábavné pořady také byly jeho vstupenkou mezi českou hvězdnou elitu.

Šťastná náhoda v malostranské hospodě

První překážku Petrovi do cesty ve splnění jeho snu položili rodiče. Těm se nezdálo herecké povolání dostatečně jistou obživou. Proto musel jít studovat na střední ekonomickou školu. Tam odmaturoval a hlásil se na DAMU. Přišel šok, protože ho nezvali. A nestalo se tak pouze jednou, Petr se na divadelní akademii pokoušel dostat celkem třikrát, bohužel neúspěšně.

To v něm vzbudilo pochybnosti, jestli je jeho rozhodnutí správné. Nakonec ale nedal na nějaký dokument z pražské školy a začal hrát v oblastním divadle v Mostu. Patrně by na sebe postupně upozornil díky svému talentu, osud mu ale do cesty přihrál jednu šťastnou náhodu. Může za ní poděkovat právě svému bavičskému umění.

Jednoho dne si totiž udělal výlet do Prahy. V restauraci na Malé Straně předváděl místnímu osazenstvu s hřebenem a igelitovým sáčkem „závod motorek“. Právě v nejlepším k němu přistoupil jeden známý herec. „Zničehonic se mi objevila ruka na rameni a tam byl Jiří Lábus (70),“ vzpomínal Petr.

„Zeptal se, jestli nechci vystupovat v televizi, že mi to zařídí.“ A tak se i skutečně stalo. Toto soukromé vystoupení v hospodě se tak stalo startovním výstřelem na cestě k velké popularitě a vydělaným milionům!

Režisér nevěděl, koho obsazuje!

Jiří Lábus zavolal svému kamarádovi Martinovi Dejdarovi (55), který v televizi uváděl pořad Na vlastní nebezpečí a Petra mu tam doporučil jako hosta. Zaujal a tak dostal nabídku mít svůj pořad – určitě máme všichni ještě v dobré paměti legendární Ptákoviny.

Nová tvář komerční televize zaujala a přibyly další pořady jako Rychlý prachy nebo Natoč to! Zdálo se, že se Petr opravdu našel v roli baviče. Tu hlavní slávu mu ale měla přinést dramatická role. V seriálu Ordinace v růžové zahradě dostal roli doktora Čestmíra Mázla.

V té době už hrál postavy ve vážných představeních Divadla Na Fidlovačce, ale odtamtud ho znaly jen stovky návštěvníků. Seriál z něho udělal megahvězdu. Slovenský režisér, který si Petra do Ordinace vybral, čelil nejprve udiveným pohledům lidí z televize. Nebylo moc jasné, proč dal roli právě člověku, který se proslavil jako bavič.

Ukázalo se, že tuhle stránku Petra Rychlého režisér vůbec neznal. Když se ho na to ptal, řekl mu herec, aby se podíval na pořad Natoč to! Možná měl trochu obavy, jestli si to režisér nerozmyslí. Naštěstí nerozmyslel a Petrova cesta k ještě větší slávě tak mohla začít!

V seriálu přišel o tři partnerky!

S postavou Čestmíra Mázla si naštěstí divačky Petra Rychlého tak úplně neztotožňují, a když se s hercem někde potkají, nechtějí po něm lékařskou prohlídku. Milými úsměvy ale bývá samozřejmě zahrnován. On sám si své seriálové postavy velmi váží.

Čas od času se objevují spekulace, že už v Ordinaci bude končit, ale naštěstí pro fanoušky se vždy ukáže, že se jednalo jen o fámy.

Petr ovšem přiznává, že už je v seriálu opravdu dlouho. „Je to patnáct let, za tu dobu chcete dělat i jiné věci,“ uvedl nedávno. „Na druhou stranu je tu ale skvělá parta lidí a zajímavé zápletky. Nebudu lhát, Ordinace v růžové zahradě se už stala součástí mého života.“

V seriálu měl Čestmír Mázl celkem tři osudové partnerky, ale každá z nich zemřela. Patřila mezi ně i Gita, kterou hrála Daniela Šinkorová (47). Její postavu nechali před lety tvůrci odstranit poté, co Daniela ze seriálu odešla, údajně kvůli žárlivosti svého přítele.

Sám Mázl musel bojovat s rakovinou a na počátku oné série nebylo jasné, jestli oblíbená postava zemře nebo ne.

Na jevišti i po rozvodu

Petr Rychlý je ženatý podruhé. Jeho první životní partnerkou byla herecká kolegyně a dabérka Pavla Vojáčková-Rychlá (55), s níž měl dva syny. Byli spolu celkem šestnáct let, ale vztah bohužel neunesl rychlý nárůst Petrovy slávy. Herec si také nepotrpěl na věrnost.

Rozchod neproběhl úplně v pohodě, také kvůli tomu, že se žena s dětmi musela odstěhovat ze společně obývaného domu. Konec manželství v roce 2014 se ale naštěstí nijak neprojevil ve vztahu k synům. Petr se s Pavlou rozumně dohodli, že děti nejsou součástí jejich problémů a že herec může své potomky vídat kdykoliv.

Jistou komplikací byla skutečnost, že bývalí manželé spolu vystupovali na stejné divadelní scéně, dokonce ve stejných hrách. Jak Petr v jednom rozhovoru přiznal, někdy se jim soukromé hádky přenesly i na jeviště a museli si tedy na to dávat velký pozor.

Možná, že Petrova exmanželka tajně doufala v jeho návrat, poté co se „vyblázní“. Herec o tom ale neuvažoval, o čemž svědčí fakt, že už během rozvodového řízení se znovu zamiloval.

Potřetí otcem ještě před svatbou

Novou partnerkou oblíbeného herce se stala bývalá profesionální tenistka Jana Pospíšilová (50). Ta se bílému sportu aktivně věnovala přes dvanáct let, dvakrát se přitom dostala až do finále velkého turnaje. Dvojice se spolu setkala v Přerově při příležitosti předávání sportovní ceny Zlatý kanár.

Jana tam byla mezi hosty, Petr netušil, že bývala špičkovou tenistkou, protože ženský tenis vůbec nesledoval. „Hrozně se mi ale už od prvního okamžiku líbila,“ přiznal. „Nic jsme si tehdy neřekli, sblížili jsme se až potom.“ Než se Petr podruhé oženil, stal se potřetí otcem.

Jana přivedla na svět syna. Svatbou pak vyženil její dceru z prvního manželství. Pro svoji novou lásku byl ochoten udělat skoro všechno, což mu málem zničilo zdraví. Jana si otevřela butik s italskou módou v centru Prahy.

Obnášelo to velké výdaje i riziko. Petr nejprve zlehčoval obavy, které v souvislosti s podnikáním jeho ženy mělo okolí nebo i novináři. Pak ale na vlastní kůži poznával, že to opravdu nebude procházka růžovým sadem.

Nevrátily se jim ani náklady!

Zanedlouho se ukázalo, že tenhle podnikatelský plán byl nad síly Petra a jeho ženy. Zákazníci v předpokládaném množství zkrátka nechodili, takže to manželé nakonec vzdali.

S krachem svého butiku se ale vypořádali sportovně, i když se jim nevrátily ani vynaložené prostředky. „Prostě jsme si na ta horká kamna museli sáhnout,“ konstatoval Petr. Dodal ale, že je krizová situace posílala v jejich vztahu.

Splácení dluhů pak sice populárního herce dostalo málem na lopatky zdravotně, ale i z tohoto ohrožení se nakonec dostal a dnes už svými výkony zase pravidelně těší publikum v divadle i televizní diváky.

Za co dostal primář Mázl vynadáno od skutečných kolegů?

Kvůli příliš vysokému pracovnímu tempu se před časem dostal Petr Rychlý na opačnou stranu procesů, probíhajících v nemocnici, než jakou zná ze seriálu. Během natáčení se mu totiž udělalo špatně a lékaři pak zjistili, že prodělal infarkt.

Dostal od skutečných doktorů pořádně vynadáno. Vyčítali mu, že se ke svému tělu choval bez jakýchkoliv ohledů, jako by se jednalo o nějaký stroj. Petr nejprve jejich rady na zvolnění tempa uposlechl, ale pak se nechal předčasně uschopnit a málem znovu zkolaboval!

Nejprve se učil vařit, dnes má i svoji knihu receptů!

V současné době je Petr známý i jako průvodce pořadem kutilského televizního pořadu Rady ptáka Loskutáka. Oblíbený herec tu mimo jiné ukázal, že jsou mu vlastní i další, než jen umělecké sklony, například vaření.

Je to jeden z jeho koníčků. Původně se k plotně dostal kvůli nezbytnosti nakrmit potomky a jednotlivé kuchyňské procesy řešil po telefonu s maminkou. Dnes už se svým uměním vařit chlubí a má na to i „doklad“, knihu receptů z uvedeného pořadu!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...