První svatba zachránila Roberta Redforda před alkoholem!

Poté, co mu zemřel v kojeneckém věku první syn, měl problémy i druhý potomek!

Patři k největším hollywoodským legendám, ale ani jemu se nevyhnuly rány osudu. Robert Redford (83) si prošel v mládí těžkou zkouškou!

Ačkoliv se stal jednou z filmových legend minulého století, tak o tom v dětství ani v mládí Robert Redford (83) rozhodně nesnil. Nejprve se zajímal o sport, zejména baseball. Potom si usmyslel, že se stane malířem.

Také vás může zajímat ...

Našel strážného anděla

Z univerzity, kterou šel studovat, Roberta vyhodili kvůli nadměrnému pití alkoholu. Další studium nezkoušel a vydal se žít dobrodružným a bohémským životem. Pracoval na naftových polích, toulal se po Evropě a potom i maloval, jak měl v plánu. Vybral si k tomu to správné místo: Paříž. Neprosadil se a tak se vrátil zpátky do Spojených států.

Bylo mu tehdy něco přes dvacet a s alkoholem začal mít opravdu vážné problémy. Zachránilo ho seznámení s jednou mladou dívkou z mormonské rodiny. Ta dobře rozpoznala, do jakého průšvihu se Robert řítí. A díky ní došlo i jemu, že by ho alkohol mohl už v mladém věku zničit. Ta dívka se jmenovala Lola van Wanegen (81) a Robert se s ní oženil.

Ačkoliv jí bylo pouhých osmnáct let, našel v ní mladík, který se dosud hledal, svého strážného anděla. Uvědomil si, že nechce předčasně skončit bez toho, aby světu a své rodině dokázal, že v něm něco je. Z bohémského a nevyrovnaného Roberta se po boku Loly stal cílevědomý muž. Právě tehdy se rozhodl, že se stane slavným hercem.

Nejstrašnější ráno

Než se Robert dostal na hollywoodské výsluní, musel si prožít krutou osobní tragédii. Lola přivedla na svět syna. Když bylo chlapečkovi deset týdnů, herec se s ním jednoho večera rozloučil pusou na dobrou noc.

Ráno ale rodiče našli chlapečka mrtvého! Později o tom Robert vyprávěl: „Bylo to pro nás strašně těžké. Nevěděli jsme nic o syndromu náhlého úmrtí kojenců, takže jsme jako rodiče obviňovali především sami sebe.“ Problémy se vyskytly i u druhého syna.

Ten se narodil téměř dva měsíce před termínem, měl vážné problémy s plícemi a musel si svůj život vybojovat.

Pokračovalo to i v dospělosti, kdy mu museli dvakrát transplantovat játra. Se vším se naštěstí dokázal vypořádat. Přibyli mu ještě dva sourozenci, ale Robertovo první manželství nakonec skončilo rozvodem – po dlouhých sedmadvaceti letech a mnoha bolestných zkušenostech, které společně s Lolou zvládli.

Herec novinářům po rozvodu řekl, že je mu líto, když se stal jednou z rozvádějících se celebrit, o kterých píše bulvár.

S Hrušínským si nezahrál

Možná nevíte, že Robert Redford se kdysi mohl objevit i na Barrandově. Uvažovalo se o něm zcela vážně do parodie Adéla ještě nevečeřela, kde měl hrát detektiva Nicka Cartera. Sám herec se o nabídce nejspíš ani nedozvěděl, všechno ztroskotalo na finančních požadavcích, které předložil jeho agent.

Na to by bývali v barrandovských studiích opravdu peníze neměli! Roli pak dostal Michal Dočolomanský (+66). Zajímavé je, že Robert nikdy nedostal Oscara, alespoň tedy za své herecké výkony.

Jednoho se mu ale získat podařilo, a to za režii filmu Obyčejní lidé v roce 1981. Po rozvodu s Lolou pak žil herec dlouhá léta s německou malířkou Sibylle Szaggars (63). Nakonec si jí v roce 2009 vzal a je s ní dodnes.

Kamarád nejen na plátně

Celoživotním Robertovým kamarádem byl Paul Newman (+83), se kterým vytvořil dvakrát i nezapomenutelnou filmovou dvojici – ve westernu Butch Cassidy a Sundance Kid a retro gangsterce Podraz. Rádi si prováděli různé vtípky: Robert Paulovi například poslal k padesátinám rozbitý a nepojízdný vrak závodního auta.

Paul ho nechal roztavit. Roztavený kov pak ve velké krabici poslal zpátky Robertovi. Ten z něho na oplátku nechal pro Paula udělat hodně ošklivou sochu. Po mnoha letech spolu na začátku tisíciletí plánovali natočit ještě jeden společný snímek. K tomu už však nedošlo, protože Paul zemřel na rakovinu plic.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...