První žena odmítala jít za Stanislavem Hložkem do Prahy a manželství skončilo rozvodem!

„Žili jsme strašně rychle, do toho ta sláva, kterou jsme si ani pořádně neuvědomovali.“

Muzikantem byl prý Stanislav Hložek (66) prý už od chvíle, kdy byl v kočárku. Jeho nejúspěšnějším obdobím byla 80. léta, za obrovskou popularitu ale tehdy zaplatil daň v soukromém životě.

Ačkoliv ho známe jako populárního zpěváka, v raném mládí o takovéto kariéře Stanislav Hložek (66) vůbec neuvažoval. Narodil se sice na Moravě, kde se hodně zpívá a hudbu miloval odjakživa, vybral si ale povolání, kterému se věnoval už jeho otec.

Také vás může zajímat ...

Ten byl stavebním projektantem a tak Stanislav nastoupil po základní škole na střední průmyslovou školu. Ještě před maturitou se pak stihl oženit.

Dvojí setkání

S ohledem na to, co přišlo pár let poté, se dá říct, že řekl své „ano“ příliš brzy. Kdo ale mohl tušit, že se ze Stanislava jednou stane idol dívčích srdcí a že po něm budou šílet dívky po celé republice! V manželství se mu narodili dcera a syn a tak, jak si naplánoval, nastoupil na místo stavebního projektanta v jednom zlínském podniku.

Měl před sebou vojnu. Současně se věnoval i hudbě, ale zatím jen tak okrajově. Zúčastnil se soutěže Intertalent a tam se poprvé setkal s Hanou Zagorovou (74) a Karlem Vágnerem (78), dvěma lidmi, kteří měli zanedlouho sehrát v jeho kariéře podstatnou roli.

Už tehdy se s nimi skamarádil, jenže pak přišla zmíněná vojenská služba, kterou Stanislav absolvoval v Armádním uměleckém souboru.

Touhle cestou se znovu setkal s Hanou Zagorovou, díky soutěži Zlatý palcát. Zpěvačka, která v té době ještě vystupovala s Petrem Rezkem (77), k sobě nyní hledala dva mladé kolegy k mikrofonu, kteří by ji doprovázeli. Jedním z nich se stal právě Stanislav, tím druhým pak Petr Kotvald (61).

Nová verze s jinými jmény

První písničkou, kterou Stanislav s Petrem měli nazpívat společně s Hanou Zagorovou, byl song Diskohrátky. Ti dva se seznámili vlastně až v televizní šatně před natáčením. Oba byli nervózní a trochu zmatení, ale dopadlo to dobře.

Potom skončil Petr Rezek a na Stanislava s Petrem se nyní upřela větší pozornost. Stačil pak jediný hit, aby se z nich staly celostátní hvězdy. Píseň se jmenovala Holky z naší školky a dodnes je kultovní a nejznámější ze všeho, co kdy Stanislav nazpíval. V jednom rozhovoru vzpomínal, jak s Petrem čekali před bytem textaře Pavla Žáka (79), který psal k písni slova.

Trvalo to hodně dlouho, a když je konečně autor pozval dál, měl tam velký nepořádek a mnoho rozházených knih. Z nich totiž vybíral jména, která se do textu rýmovala. Přesto se pak některé dívky, o nichž se Holky z naší školky nezmiňovaly, cítily dotčené, že v písni nejsou. Vznikla proto ještě vánoční verze s dalšími šestadvaceti jmény!

Skoro vůbec nebyl doma!

Velká sláva, to samozřejmě znamenalo obrovské množství fanynek. Stanislav přiznal, že do té doby nepatřil zrovna k cíleným lamačům dívčích srdcí. „Odjakživa jsem byl vůči holkám stydlík,“ přiznal.

„Třeba se mi nějaká líbila, ale neuměl jsem jí to dát najevo, měl jsem v sobě takovou křeč, až to působilo trapně.“ Přízeň ctitelek ale nebyla důvodem, proč se mu rozpadlo manželství.

Doposud žil ve Zlíně, bylo ale nutné se z důvodů kariéry přestěhovat do Prahy. To ovšem jeho žena dlouho odmítala. „Skoro vůbec jsem nebyl doma, s manželkou jsme se neviděli, a tak jsme se hodně odcizili,“ vzpomínal zpěvák.

„Tlačil jsem na ni, že musí jít za mnou do Prahy, ale ona nejdřív nechtěla. Trvalo několik let, než ten krok udělala, ale manželství už se nám pak stejně zachránit nepodařilo. Mrzelo mě to, i kvůli dětem. S ohledem na slávu a popularitu i práci, kterou chce člověk dělat, by se asi neměl tak brzy ženit. Rodina to pak logicky odnese.“

Úspěch legendární dvojice byl tak obrovský, že společně s Petrem trávili drtivou většinu dnů v roce. Dokonce to pak vyvolávalo nejrůznější fámy, jestli spolu něco nemají, což byl samozřejmě nesmysl. Ten rozjetý vlak nepřinášel jen pocity štěstí a spokojenosti, ale také naprostou ztrátu soukromí a nepřetržitou únavu. Proto přišla šokující změna.

Mimořádně úspěšná dvojice se najednou rozpadla poté, co se Petr Kotvald rozhodl pokračovat samostatně!

Nejtěžší ztráta v životě

Pro Stanislava byl Petrův odchod naprostým šokem, tím spíš, že kolega byl rozhodnutý dlouho předem a nic mu neřekl. Měli dokonce připravenou další společnou dlouhohrající desku, tu ale Stanislav už musel natočit sám. Po rozpadu manželství se tak rozpadl i jeho pracovní vztah.

Navíc přišla nová doba, kdy se změnil režim a pro řadu hvězd nastal ústup ze slávy. „Nás přestali absolutně hrát v rádiu a ten mediální blázinec, který jsem měl předtím, najednou ustal,“ líčil zpěvák. „Začali nám říkat, že už jsme byli slavní dost a teď musí být slavný někdo jiný.

Dokonce i v našem největším rozhlase nám vymazali naše nahrávky.“ V té době si Stanislav našel další osudovou ženu. Na rozdíl od té první byla tak trochu z oboru, pracovala jako produkční. Nejprve si telefonovali pracovně a Stanislava zaujal její hlas. Chtěl ji poznat osobně.

Byla z toho velká láska, druhá svatba a pak i těhotenství. To ale bohužel skončilo tragicky. O dítě Stanislav a jeho žena přišli. „Byla to obrovská rána pro oba,“ řekl zpěvák v televizní zpovědi. Následovalo těžké období, kdy se museli manželé se ztrátou vyrovnat.

Zpívá i staré společné písničky!

Bolest se zmírnila až tehdy, kdy na svět přišel syn Matyáš (26). Díky tomu se situace uklidnila a z nového potomka se stalo, řečeno slovy Stanislava „kotě, které jsme si oprašovali.“ Později se smířil i s Petrem Kotvaldem a dokonce spolu měli i další společná vystoupení.

Dodnes ale zpívá jejich společné písničky i při svých samostatných koncertech. Nejprve se tomu bránil, ale pak si řekl, že se jedná vlastně i o jeho skladby, takže je to fér. Z bývalého idolu žen a dívek je dnes už několikanásobný dědeček. Písničky, které společně s Petrem Kotvaldem nazpíval v době své největší slávy, jsou ale pořád v kurzu!

Ze seriálové písničky si záchranáři udělali hymnu!

Jednou z úspěšných písniček, na které se Stanislav podílel, byl hit Můj čas ze seriálu Sanitka. K němu má zpěvák hezkou historku. Šel v Praze po Smíchově, kde bydlí a najednou slyšel houkačku záchranné služby.

Nejprve tomu nevěnoval pozornost, ale vůz zastavil vedle něho a vyskočili muži v uniformách. Stanislav se lekl, když viděl, jak běží k němu. Myslel, že ho budou chtít zachraňovat, ale místo toho se dočkal úsměvů a poplácání po ramenou. „Sanitka, to je naše hymna, děkujeme,“ řekli mu, potom zase zapnuli houkačku a odjeli.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...