Pryč s otoky nohou

Čtyři tipy, jak využít bylinky při obtížích

Trápí vás bolavé, unavené a nateklé nohy? Nejčastější příčinou jsou problémy s ledvinami nebo přebytek vody v těle.

V méně častých případech souvisí oteklé nohy se srdečními problémy nebo s nahromaděním škodlivých toxinů v těle. Zbavte se obtíží rovněž pomocí bylinek.

Také vás může zajímat ...

Kořen lopuchu

Používá se zejména k pročištění krve, ale také účinně dokáže zbavit opuchlých lýtek a to především důsledkem potíží se srdcem nebo ledvinami. Můžete ho užívat buď ve formě obkladů nebo vnitřně v podobě čaje. Kromě toho je možné kořen konzumovat samostatně jako běžnou zeleninu.

Petržel

Má velký podíl vitaminu C a také působí jako odvodňovač. Právě tato vlastnost z ní dělá užitečnou bylinu v boji proti otokům. Petržel lze konzumovat čerstvou i sušenou. Na přípravu čaje budete potřebovat jednu čajovou lžičku sušené petržele nebo dvě čajové lžičky čerstvé bylinky.

Zalijte ji jedním šálkem vroucí vody a nechte přibližně patnáct minut louhovat. Čaj sceďte, přidejte do něj plátek citronu a ihned vypijte.

Brusinky

Ačkoliv většina z nás považuje brusinky za ovoce, ve skutečnosti jde o bylinu, která má mnoho léčivých vlastností. Brusinky obsahují látky, které mají pozitivní účinky při odstraňování problémů s bolavýma a oteklýma nohama.

Dokonce se podle mnoha odborníků považují za velké pomocníky při léčení ledvinových chorob. Jejich hlavní účinek spočívá ve stimulování činnosti ledvin a vylučování tekutin, což následně vede ke zmírnění otoků nohou.

Protože brusinky také obsahují poměrně velké množství vitaminů C a antioxidantů, působí zároveň jako prevence před možnými otoky. Brusinky užívejte ve formě čerstvé šťávy zředěné s vodou.

Kopřiva

Potřebujete se odvodnit? Vyzkoušejte kopřivu. Odstraňuje z těla nahromaděné tekutiny a tím snižuje riziko otoků nohou, především kotníků a lýtek. Listy z mladé kopřivy lze konzumovat i čerstvé.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama