Pryč s únavou a vyčerpáním

Stejně jako má každý individuální práh bolesti, tak může vnímat různě i únavu. U někoho se projevuje ospalostí, podrážděností, špatnou náladou, nesoustředěností či celkovou slabostí. U jiného zase naprostou ztrátou motivace nejen k práci, ale i k aktivnímu odpočinku. K tomu, abyste znovu nabrali síly, většinou stačí vydatný spánek, zdravá životospráva, pohyb a relaxace.

Také můžete vyzkoušet účinky léčivých bylinek.

Bez kopřivy to nepůjde

Třeba taková zdánlivě obyčejná kopřiva dvojdomá vás může postavit na nohy. Tato léčivka je zdrojem spousty minerálních látek a vitaminů. Kopřiva má silné čisticí, močopudné a posilující účinky. Pokud se potýkáte s nadměrnou únavou, můžete vyzkoušet účinky kopřivové vody.

Tu si připravíte tak, že 3 hrsti kopřivových špiček a lístků šetrně omyjete, necháte okapat a pak je rozmixujete v 500 ml vody.

Pak necháte 2 hodiny odpočívat, po uplynutí této doby přecedíte a vzniklou vodu nalijete do připravené skleněné nádoby. Uskladníte v lednici, kde vám vydrží až 10 dnů. Kopřivovou vodu budete užívat týden, vždy ráno a večer jednu štamprli.Není potřeba používat jen mladé kopřivy. Proto si je můžete natrhat i teď a budou stejně účinné.

Vyzkoušejte maralí kořen

Leuzea neboli maralí kořen zlepšuje odolnost proti stresu, odstraňuje únavu a vyčerpání.
Dá se koupit v každé lékárně či bylinkářské prodejně. Dá se také v našich podmínkách úspěšně pěstovat. Chce to jen trpělivost. Jeho harmonizační účinky dodávají sílu, klid, svěžest i vitalitu. Maralí kořen je také velmi účinným imunostimulátorem.

Proto je velmi vhodný k rekonvalescenci po těžkých nemocech. Z maralího kořene si můžete vyrobit kapky, které skvěle zahánějí únavu. 1,5 lžíce maralího kořene zalijte 200 ml 60procentního lihu či ovocné pálenky, vše pak nechte 14 dní na teplém místě louhovat.

Nesmíte zapomenout dvakrát denně protřepávat, aby se uvolnily léčivé látky. Poté přeceďte a při potížích užívejte třikrát denně 30 kapek po dobu 30 dní..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...