Pryč se svědivou kopřivkou

Kopřivku můžete dostat i tehdy, jste-li ve stresu, zůstali jste příliš dlouho na přímém slunci anebo jste zkrátka alergičtí na rychlé změny teploty. Projevuje se malými svědivými puchýřky na kůži. Může se objevit jeden puchýřek nebo i několik desítek najednou.

Za několik hodin sice samy od sebe zmizí, ale brzy se objeví znovu, pokud nevíte, jak na tento druh vyrážky vyzrát.

Také vás může zajímat ...

Najděte příčinu

V první řadě zkuste najít příčinu vyrážky. S největší pravděpodobností se vám vyrážka objevuje vždy po konzumaci určitých potravin nebo například při kontaktu s vašimi domácími mazlíčky či snad může být způsobena nějakou rostlinou, například břečťanem.Jakmile najdete příčinu, je zapotřebí se spouštěči alergie vyhýbat.

Někdy se ale zkrátka spouštěčům vyhnout nemůžete, například pokud máte kopřivku ze svých domácích mazlíčků.

Pak si alespoň přečtěte následující rady, které vás kopřivky rychle zbaví.

Studený obklad

Jako rychlá pomoc zabírá obyčejný studený obklad. Vezměte si čistou bavlněnou žínku a namočte ji do ledové vody. Vyždímejte ji a přiložte si ji na podrážděné místo. Žínku nechte přiloženou na kůži tak dlouho, dokud vás bude chladit.Následně můžete celý proces opakovat tak dlouho, dokud vyrážka nezmizí.

Zklidňující ovesná koupel

Nezabírá-li studený obklad nebo se kopřivka vrací čím dál častěji, vyzkoušejte ovesnou koupel. Připravte si hrníček s přírodními ovesnými vločkami, nejlépe jemně rozdrcenými.Pokud máte po ruce jen klasické ovesné vločky nedrcené, pak je rozemelte v mlýnku na kávu anebo v klasickém mixéru. Napuste si plnou vanu vlažné vody a hrnek rozemletých vloček vsypte do koupele.

V ní si následně alespoň patnáct až dvacet minut pobuďte.

Můžete opakovat každý den a zkuste zvýšit množství ovesných vloček na dva hrníčky. Vyzkoušejte rovněž i plnotučné mléko. Dva hrníčky v koupeli dokážou hotové zázraky. Můžete ho používat samostatně anebo i dohromady s vločkami.

Zázračný ananas

Výborný je i ananas.Díky vysokému obsahu enzymu zvanému bromelain dokáže zklidnit podrážděnou kůži za pár desítek vteřin. Nadrťte trochu čerstvého anebo kandovaného ananasu, zabalte ho do ubrousku a stáhněte ho gumičkou. Následně si ubrousek přiložte na podrážděnou kůži a nechte alespoň deset minut působit.

Ananasový obklad můžete použít hned několikrát. Stačí, když ho budete skladovat v chladničce a jednou za den ubrousek vyměníte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...