Ptáte se nás…

Jaké další mléko pít?

Z kravského mléka dostávám vyrážku. Zkoušela jsem kozí i ovčí mléko a zajímalo by mě, jestli existuje ještě i jiná alternativa. Pavlína H., 76 let, Jičín

Také vás může zajímat ...

V obchodech se zdravou výživou je k dostání mnoho druhů „mléčných“ výrobků, jejichž základem je například rýžové, mandlové, lískooříškové či kokosové mléko.

Zpestření může představovat mléko z ovesných otrub, které jsou bohaté na rozpustnou vlákninu. Ta snižuje hladinu cholesterolu a navíc má pozitivní vliv na zažívání. Některým lidem s mléčnou alergií nevadí kysané výrobky, prospěšné probiotické bakterie můžete koupit i ve formě kapslí a tablet. I ty dostanou trávení do formy.

Jak zabránit křečím po cvičení?

Když občas cvičím, dostávám křeče do nohou. Jak se jich zbavit? Žaneta F., 59 let,Ostrava

Nezapomínejte se před i po cvičení důkladně protáhnout.

Křeče velmi často způsobuje také dehydratace, pamatujte proto na pitný režim. Nejlepší je obyčejná voda. Na vině také může být nedostatek vápníku a hořčíku. Ten získáte například ze sýrů, jogurtů, ořechů, mořských plodů či celozrnných výrobků a zeleniny. Zkusit můžete i potravinové doplňky s koenzymem Q10..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...