Půl roku trvalo, než rybář ulovil modelku

Pokud si myslíte, že rybář Jakub Vágner (36) získal srdce krásné modelky Elišky Bučkové (28) snadno a rychle, jste obětí omylu.

Tmavovláska dlouhých šest měsíců odolávala, než kývla na rybářovo pozvání na schůzku. Seznámili se v srpnu, na první rande si vzhledem k Eliščině odmítavosti vyrazili až 3. ledna 2016. Přestože měla Eliška úžasné rodiče a nádherné dětství, nějakou dobu si myslela, že je jiná než ostatní blízcí příbuzní.

Také vás může zajímat ...

Že do rozvětvené moravské rodiny Bučků nepatří. Jako malá holka se domnívala, že je adoptovaná, protože měla jako jediná z celé rodiny, která se skládá z rodičů a pěti dětí, světlé kudrnaté vlásky. Například starší sestra byla po rodičích černovláska s vlasy jako hřebíky.

Tehdy světlovlasá Eliška ještě ke všemu trochu šilhala, rovněž jako jediná ze všech. Neustále se ujišťovala, zda ji mají rodiče opravdu rádi. S léty budoucí modelce vlásky ztmavly, a tak přestala rodiče podezírat, že si ji vzali z dětského domova.

Studovala Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži, ve druhém ročníku z něho odešla, přestoupila na Střední odbornou školu ve Strážnici, obor kosmetička. Po vítězství v České Miss v roce 2008 se natrvalo přestěhovala ze Strážnice do Prahy.

Málokdo ví, že se náš nejslavnější rybář Jakub Vágner (36) narodil na Štědrý večer. Jeho maminka ještě stihla dojíst štědrovečerní večeři a honem se jelo se do porodnice. Mít narozeniny na Štědrý den je pro mnohé v dětství ten největší trest.

Dostat všechny dárky v jediný den není zrovna příjemné. „Mě to nemrzelo nikdy, rodiče mi dělali nádherné Vánoce i narozeniny. Pro mě to byl hodně slavnostní den, ráno jsem dostal dort, celý den jsem byl na rybách, a večer Ježíšek.

Prostě paráda!“ svěřil se populární rybář. Jakub se nepotatil. Tatínek, český muzikant Karel Vágner (76), si přál, aby syn kráčel v jeho stopách. To se ovšem nepovedlo, Jakub se tlaku vzepřel a z Pražské konzervatoře, kde studoval hru na kontrabas, odešel.

Zkrátka jednoho dne řekl spolužákům ze třetího ročníku: „Ahoj.“ A už se nevrátil. Rodiče byli z tého novinky v šoku, otec s ním několik let nemluvil. „Táta je rovný chlap. Ale když se zasekne, tak se zasekne,“ poznamenává Jakub a dodává: „Rodiče mě nutili do hudby a zakazovali mi ryby.

“ Otcovu přízeň si nakonec znovu získal tím, že mu dokázal, že je v rybaření opravdu dobrý. Jeho matku ovšem zneklidňuje fakt, že synovy dobrodružné výpravy do všech koutů světa bývají často velmi nebezpečné.

Čtyřikrát ženatý Karel Vágner má Jakuba s druhou manželkou, výtvarnicí Monikou (57), která manželovi porodila ještě další dvě dcery. Dětí má čilý muzikant dohromady šest, Jakub je z této šestice druhým nejstarším.

Je držitelem několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb. Proslul zejména díky oblíbenému pořadu Fish Warrior, vysílaném televizní stanicí National Geographic Channel. I když se Jakub s Eliškou shodují v mnohém, na termínu prvního rande se shodnout nedovedou.

Zatímco Jakub považuje datum seznámení zároveň i za datum první schůzky, u České Miss 2008, jak už bylo řečeno, Amor se svými šípy zaúřadoval až mnohem později. „Termíny toho, kdy jsme spolu začali chodit, se liší.

Já to mám zhruba o půl roku dříve. Pro mě bylo první rande hned v Amazonii, musel jsem si ji tehdy trochu prověřit. Co taky s holkou, která není do nepohody?“ míní mladý rybář se smíchem. To je svatá pravda.

S holkou, která není do nepohody, by tenhle energický muž nevydržel ani hodinu. Zatímco Jakub se tedy na letní amazonské výpravě v roce 2015 zamiloval na první pohled, Eliška rybáře, který na výpravě působil jako průvodce, přehlížela jako lány.

Byl to pro ni jen takový podivný týpek, který tam pobíhal s mačetou. Zamilovala se až později. Vztah oficiálně potvrdili v únoru 2016, kdy zveřejnili na sociální síti polibek. U fotografie byl popisek: Láska jako trám.

Ale ještě dříve, o Vánocích, byla zveřejněna jejich společná fotografie. Byli zvěčněni společně s dětským souborem Kordulka ve Tvarožné Lhotě na jižní Moravě. Užívali si vánoční atmosféry a Eliška si ve strážnickém tradičním betlémě dokonce zazpívala.

A že jí to šlo. Bylo za společně stráveným časem o vánočních svátcích ale skutečně jenom přátelství? Takovou otázku si kladly bulvární noviny. Eliška všem novinářům odpovídala stroze: „Jsme jen kamarádi.

Pár netvoříme a nikdy tvořit nebudeme. Baví mě ty vaše spekulace, že ten, se kterým mě zrovna vidíte, je můj ženich,“ posmívala se. Přitom v té době už patrně dobře věděla, že Vágner je anebo brzy bude mnohem víc než pouhý kamarád.

O pohádkové svatbě sní modelka od patnácti let. V poslední době se ale její představy mění ze dne na den. Ještě před rokem si myslela, že se vdá v kroji, nedávno vizi změnila, chtěla jednoduché bílé šaty a jako ozdobu jen věneček z kytek.

Teď se jí zase líbí takové ty „načančané“ šaty jako pro princeznu z pohádky. S partnerem sice doma téma svatba rozebírají, rybář však se žádostí o ruku nepospíchá. Zato modelka ano, dokonce už spočítala svatební hosty.

Jen z její strany by se jednalo o úctyhodných osmaosmdesát lidí. A protože Jakub má nevlastního bratra z otcova druhého manželství, dvě vlastní sestry a další dva nevlastní sourozence z tatínkova zatím posledního manželství, zdá se, že klan Vágnerových by možná i rozsáhlý klan Bučkových „převálcoval“.

Dobře že je rybář z bohaté rodiny, jinak by se ti dva museli vzít tajně, jen se svědky. Nicméně hlavní body tolik očekávané svatby jsou teď už jasně narýsované: nevěsta si oblékne vyšívanou róbu s vlečkou, ve které se cítí ne jako princezna, ale jako carevna.

Snoubenci si řeknou ano v kostele, hrát bude cimbálovka, svatební koláčky napeče Eliščina babička. Co se týká dětí, budoucí ženich by je chtěl třeba hned, nevěsta si připadá na rození potomků ještě mladá, a tak se asi budou navzájem všelijak přemlouvat.

To nejdůležitější, a to že je holka do nepohody, Eliška už naštěstí předvedla. Na rybářské „výlety“ se svým budoucím manželem jezdí až překvapivě často. Občas se tam, pravda, zhroutí, ale zatím vždy přežila.

Náročná byla například expedice Mongolsko. Tamní podnebí a podmínky krásku srazily na kolena. Mrzlo, pak přišel hustý déšť se sněhem, modelka byla promáčená a hladová. Mongolci v druhém raftu ve velkých peřejích vyklopili tašky, takže všechno náhradní oblečení i jídlo bylo plné vody.

Hroudy sněhu se lepily na boty a po několika kilometrech pěšky těžkým terénem se výprava nemohla ani ohřát u ohně, neboť všechno dřevo bylo mokré. Tohle zažilo jen málo modelek. A Eliška obstála. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...