Pustila se do boje

Vdova po legendárním zpěvákovi Karlu Gottovi (†80) Ivana Gottová (44) si po manželově smrti připsala všechna práva na užití jeho jména.

Každý, kdo tedy jejího zesnulého manžela chce někde zmínit, musí si od Ivany nejdříve vyžádat svolení. Několik jedinců už se o to pokusilo, když chtělo Mistrovi uspořádat vzpomínkový koncert. Ivana ale vždy každého odmítla.

Také vás může zajímat ...

Její argument smetli ze stolu

Před pár dny spustila Česká televize archivní kanál ČT3, který je určen především pro seniory a pamětníky. Stanice vysílá starší oblíbené pořady, na které na ostatních kanálech není prostor.

Součástí vysílání jsou i některé starší pořady s Karlem Gottem, které má veřejnoprávní televize v archivu. Gottová se ale vůči tomu měla snažit ohradit s tím, že ji nikdo nepožádal o svolení.

Zřejmě jí vadí, že z toho nekápne žádný zisk. Její argumenty byly však smeteny ze stolu, což mělo Ivanu pěkně rozzuřit. Vypadá to
ale, že proti tomu stejně vůbec nic nezmůže, i kdyby se na hlavu stavěla.

Práva jsou jasná

„Pořady s Karlem Gottem zcela jistě na tento kanál patří a jsem rád, že jsou klenotem archivu České televize,“ řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák (55).

Ivana Gottová se tím pádem může zlobit, jak chce, ale to je nejspíš to jediné, co může udělat. „Nijak se jménem ani podpisem pana Gotta nepracujeme, to bychom samozřejmě pozůstalé oslovili,“ hájí se dramaturg.

Práva jsou tedy jasně na straně televize a uvidíme, jestli vůči tomu Ivana bude i nadále protestovat.

Jak už to tak ale u ní bývá, nikdy nedá nikomu nic zadarmo a je celkem jisté, že podnikne všechno pro to, aby dosáhla svého, a to i v případě toho, že nemá sebemenší šanci na úspěch. Tím si ale pravděpodobně proti sobě poštve ještě víc lidí, než tomu bylo doposud.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...