Radim Fiala: Trápí ho syndrom vyhoření?

Je slavný, relativně bohatý a nouzi o práci také nemá. Přesto není herec RADIM FIALA (47) vůbec šťastný. Proč? Prý lituje toho, že se kdysi rozhodl stát se hercem! Co mu na jeho zaměstnání vadí?

Osvém soukromém životě skoro nemluví. Vlastně vůbec. Střeží si ho jako oko v hlavě. Ale o svém profesním životě se baví docela rád. Vždyť se díky nekonečnému seriálu Ordinace v růžové zahradě stal slavným a u žen velmi žádaným! Ke všemu se proslýchá, že mu role v seriálu měsíčně vynáší pohádkových 120 000 korun! Přesto je něco špatně.

Také vás může zajímat ...

Lituje svého rozhodnutí

„Možná jsem udělal chybu, když jsem se rozhodl být hercem,“ přemýšlí. „Dodneška si myslím, že jsem možná udělal chybu, když jsem na tu hotelovku nešel,“ rozpovídal se o svých studentských letech. Rodiče mu radili, aby nastoupil na hotelovou školu, ale on měl svou hlavu. „Třeba už jsem dneska mohl mít hotýlek někde v Řecku u moře, kde to mám moc rád.

To by se mi líbilo a fakt mě občas napadá, že jsem se měl tehdy rozhodnout jinak.“ Sám ovšem dobře ví, že co není, klidně ještě být může, a tak pořád doufá, že jednou si ten hotýlek u Středozemního moře otevře. Problém je ale v tom, že právě teď je, co se týče svého života, ve slepé uličce.

Že by to snad byla krize středního věku?

Osudová role a pak stěhování

Seriál je pro něj jen něco, co mu zaplatí složenky, a hraní v divadle ho už také příliš nebaví. A tak hraje už jen v jediném představení v brněnském Divadle BOLKA POLÍVKY (68). A to ho musel ještě sám Polívka dlouze přemlouvat! „I s tím jsem chtěl praštit. Ale Bolečkovi se těžko odmítá,“ směje se. Možná to ale nebude trvat dlouho a Fiala definitivně odejde.

Až zjistí, že nemá co ztratit a na co čekat. Své tajné sny si totiž ještě nesplnil. „Odmalička jsem byl filmofil, hltal jsem fakt všechno a svět stříbrného plátna jsem měl odjakživa rád,“ hovoří o dalším ze svých mnoha snů. Chtěl by si totiž zahrát nějakou velkou filmovou roli. To se mu ale zatím nepoštěstilo.

Větší roli dostal pouze ve filmu Tobruk, ale to už je deset let stará záležitost. Od té doby nic. A vzhledem k tomu, že mu za necelé tři roky bude padesát, nemá už moc času na hrdinství.

Možná už si přece jen šetří na to, aby se mohl odstěhovat k moři a čekat v ústranní na to, až mu někdo nabídne životní roli.

Má smysl čekat?

Potíž ale někdy bývá v tom, že seriáloví herci jsou u filmových tvůrců zaškatulkováni právě jako ti seriáloví a do svých filmů je pak producenti nechtějí obsadit. Vždyť nejedna seriálová hvězda by o tom mohla dlouze vyprávět.

Otázkou tak je, pokud už se Fiala cítí ve své profesi být vyhořelý, jestli má vůbec smysl na nějakou velkou roli čekat a není lepší se k moři vypravit hned.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...