Radost ze slávy a popularity si Petr Sepéši užil jenom několik let!

Domů k čekající mamince se už od kamarádů nevrátil!

I když jeho kariéra trvala hodně krátce, dodnes na něho pamětníci vzpomínají. Petr Sepéši (+25) měl celý život před sebou, jediná chyba mu ho ale vzala.

Jeho příjmení nezní příliš česky a zpěvák, kterému osud dopřál jen čtvrt století života, se také v Čechách nenarodil. Na svět přišel ve středoslovenském městečku Brezno, ale když mu byly dva roky, přestěhovala se celá rodina na západní hranici Československa, do Aše.

Pracoval v textilce, ale snil o muzice

Svůj talent pro zpívání začal Petr projevovat už na základní škole. Kromě samotného zpěvu hrál i na klavír, učil se na bicí a na baskytaru. Vyrůstal s bratrem, který byl mladší o dva roky. Po základní škole nastoupil do učení. Stal se mechanikem textilních strojů a pracoval v místním ašském podniku.

Také vás může zajímat ...

Kolegové na něho později vzpomínali jako na pracovitého kluka, který ale rozhodně nechtěl v daném oboru zůstat celý život. Snil o kariéře zpěváka a svoji první kapelu si založil už v šestnácti. Jako většina mladých mužů v té době musel i Petr na vojnu. Ještě před ní se skamarádil s jiným klukem se stejnými sny, ze kterého se zanedlouho stala velká hvězda: s Petrem Kotvaldem (58).

Jako zásadní se ukázalo pro Petra setkání s mladičkou gymnazistkou Ivetou Bartošovou (+48). Vytvořit pěvecké duo mladých sympatických lidí byl nápad manažera Tomáše Gottlieba (68). Svoji nezkušenost a vyjevenost ze světa velkoměsta nemusela Iveta, původem z malého moravského města, nijak předstírat.

Petr byl vždy tím zkušenějším, nejen u mikrofonu, ale i v osobním životě.

Hvězdy 80. let spolu.
Hvězdy 80. let spolu.

Své milenky před Ivetou neskrýval!

První měsíce v Praze nebyly pro Petra a Ivetu, kteří spolu začali žít, vůbec jednoduché. Nepodařilo se jim hned sehnat bydlení a tak se stávalo, že třeba ráno vůbec netušili, kde budou večer usínat. „Často nás nechali u sebe přespat lidé, které jsme poznali den předtím,“ prozradila Iveta v jednom rozhovoru.

Nakonec se jim ale podařilo najít zázemí v bytě na sídlišti Zahradní město, který jim pronajal jeden známý. Svůj vztah si ale každý z nich představoval zřejmě jinak. Na veřejnosti se stali velmi populární dvojicí díky písničkám jako Knoflíky lásky nebo Červenám, v soukromí ale Petr nebral Ivetu tak vážně, jak by bývala chtěla – i když se stal jejím prvním milencem v životě.

Dával nezkušené dívce najevo, že si bude dělat v osobním životě, co chce. O přízeň jiných slečen neměl samozřejmě díky nabyté popularitě vůbec nouzi. Celkem bezohledně si je vodil do společného pronajatého bytu, naštěstí ale do jiného pokoje. Iveta doufala, že se to změní a že jen ona bude tou pravou a jedinou.

Moc jiných možností jí tehdy nezbývalo, byla na Petrovi prakticky ve všem závislá.

Zůstaly jen písničky.
Zůstaly jen písničky.

Na pohřeb přijely tisíce dívek!

V létě roku 1985, po návratu z turné v Sovětském svazu, zamířila Iveta domů na Moravu k rodičům. Petr se zase rozjel za maminkou do Aše. Měl koupené auto, ojeté „embéčko“ čili Škodu 100, které získal za čtyři tisíce korun. Zajel si i za kamarády do nedalekých Františkových Lázní. Když se vracel zpět do rodného domu, přijel k železničnímu přejezdu, kde blikalo červené světlo.

Neměl bohužel trpělivost čekat. Vjel na koleje ve stejnou chvíli jako ohlašovaný vlak. Ten auto nemilosrdně rozdrtil. Nadějný zpěvák byl na místě mrtvý. Byl to šok nejen pro jeho blízké a známé, včetně Ivety Bartošové, ale i pro zástupy fanoušků, hlavně ženského pohlaví. Pohřeb měl v Aši a rozloučit se s ním přišlo kolem tří tisíce fanynek.

Těžko dnes s odstupem času soudit, kam by se Petr Sepéši ve své kariéře nakonec dostal. S Ivetou by se asi dříve či později rozešel i umělecky, ale sólovou dráhu by nejspíš zvládl i po listopadu 1989, stejně jako jeho kamarád z mládí Petr Kotvald.

Kvůli pár vteřinám netrpělivosti se to už ale bohužel nikdy nedozvíme.

Petr Belhocine se k svému otci hlásí!
Petr Belhocine se k svému otci hlásí!

O svém synovi se nikdy nedozvěděl!

Mezi zástupy Petrových milenek patřila i jistá sedmnáctiletá prodavačka z obchodního domu Kotva. Jejich vztah nezůstal bez následků. Syn, ze kterého mohl mít Petr radost, se ale narodil až po jeho smrti. Křestní jméno dostal po svém slavném otci, o jeho existenci se ovšem dozvěděl teprve, když ve školních letech naléhal na matku.

Petr Belhocine (31), který přijal příjmení po svém otčímovi, diplomatovi arabského původu, dnes žije v Praze a k památce svého táty se hrdě hlásí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...