Rady našich babiček: Co na bolest zubů?

Z přírodních léčiv vede hřebíček. Můžete použít olej, rozdrcené koření nebo celý jednoduše rozkousat. Pomáhá i jako prevence proti paradontóze a zubnímu kazu.

Šalvěj můžete použít pro léčbu otoků a zánětů dásní čerstvou i sušenou nebo esenci ve formě kapek. K výplachům úst se používá vlažný roztok.

Také vás může zajímat ...

Odvar z heřmánku použijte na výplachy úst. Lihovým extraktem pak můžete přímo potírat bolestivé místo nebo ho po zředění kloktat.

Kašička z práškového sušeného zázvoru a kajenského pepře. Koření smícháme s 1–2 kapkami vody. Namočíme kousek vaty a položíme na bolavý zub.

Ke zmírnění bolesti se také dává přímo na zub nastrouhaný křen. Další možností je zalít strouhaný křen octem, nechat odstát a po scezení potírat postižené místo.

Roztokem lžičky soli ve sklenici teplé vody minutu proplachujeme ústa. Slaná voda čistí okolí zubů a vytahuje z tkání vodu, takže i zmírňuje otok.

Kostkou ledu masírujeme část ruky mezi palcem a ukazovákem. Zní to podivně, ale funguje to na jednoduchém principu: nervy v ruce vysílají do mozku signály o chladu, což může přehlušit signály o bolesti přicházející od zubů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...