Rady pro krásné nehty

Máte nějaký problém s nehty a nevíte, jak je dostat zase do kondice? Věnujte jim správnou péči.

Lámání a třepení

Lámavé a třepivé nehty jsou k zlosti. Ony ale signalizují, že organismu něco chybí. Nejčastěji jde o nedostatek některých vitaminů a minerálů, zejména vitaminů A, B a C, vápník nebo zinek.

Také vás může zajímat ...

Příčinou ale může být i to, když si ruce nechráníme rukavicemi při domácích pracích, případně používání nevhodných kosmetických prostředků. V některých případech ale mohou znamenat i nějakou nemoc, například chudokrevnost nebo onemocnění štítné žlázy. Co s tím?

Dejte jim, co potřebují

Nejdřív zkuste o nehty správně pečovat. Pokud není příčinou nemoc, nehty se postupně zpevní a přestanou se třepit. Jak na to? Přestaňte nehty stříhat nůžtičkami, používejte raději jen pilník,pohyb veďte od vnějších stran ke středu nehtu.

Nepilujte je ale hned po koupeli, v tu chvíli jsou změklé a více zranitelné. Pořiďte si nějaký regenerační, vyživující a zpevňující lak na nehty s keratinem, proteiny a dalšími látkami, které nehty posílí a jejich povrch vyhladí. Naneste ho samotný nebo použijte jako podklad pro barevný lak.

Navíc vaše nehty ochrání před vznikem nepěkného nažloutlého zabarvení a barevných skvrn. Pokud nosíte gelové nebo akrylové nehty, dejte jim na čas sbohem, dokud nebudou vaše přirozené nehty zase v kondici. A k odlakování používejte odlakovače bez acetonu, ten je příliš vysušuje a oslabuje.

Zvykněte si také pravidelně používat výživný krém na ruce, který aplikujte i na nenalakované nehty.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama