Rebarborou proti nadváze

Umí být léčivá i nebezpečná zároveň. Protože obsahuje kyselinu šťavelovou, je třeba s ní umět zacházet. Dokáže zrychlit metabolismus a tím podpořit hubnutí. Kromě toho také čistí organismus.

Rebarboru si můžete vypěstovat nebo koupit většinou pouze od poloviny května do poloviny června. Při její konzumaci však nezapomínejte na to, že se konzumují pouze řapíky, nikoli listy.

Vypěstujte si sami

Tuto rostlinu si můžete vypěstovat sami doma. Stačí, když bude mít dostatečné množství živin a vlhko. Také by neměla růst na přímém slunci, ale ve stínu nebo v polostínu. Pokud ji budete chtít zachovat i přes zimu, je zapotřebí kořeny zahrnout dostatečnou vrstvou hlíny, aby zcela nepromrzly.

Také vás může zajímat ...

Rebarborová limonáda

Z rebarbory se nejčastěji dělají koláče, ale výborná je i limonáda. Připravte si řapíky rebarbory, dvě lžíce třtinového cukru, půl sáčku vanilkového cukru, kůru z jednoho citrónu a meduňku. Rebarboru omyjte, oloupejte a nakrájejte na menší kousky. Do hrnce nalijte vodu, přidejte cukr, rebarboru, citronovou kůru a vařte deset minut. Nakonec přidejte meduňku.

Odstavte a nechte vychladnout.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...