Recept na to, jak zkrotit slavného sukničkáře

„Měl přede mnou spoustu děvčat, opravdu spoustu,“ říká o manželovi s povzdechem Adriena Sobotová. Naučila se tím netrápit, protože se ukázalo, že právě až ona je pro slavného komika tou pravou.

Poznali se během natáčení filmu Hodinářova svatební cesta korálovým mořem. Luděk hrál hlavní roli a Adriena, které nikdo neřekne jinak než Adina, dělala klapku. Tam prý po sobě poprvé hodili očkem. Vládlo ovšem příšerné počasí, mrzlo až praštělo, hlavní hvězdě filmu, Luďkovi Sobotovi, byla nepopsatelná zima.

Také vás může zajímat ...

Kostymérky se kolem něj rojily, balily ho do dek a kabátů, zatímco nebohá klapka mrzla opodál. A protože herec je rozený džentlmen, nabídl krásné dívce kabát. „A teď už jí je jenom kupuji,“ říká se smíchem komik, který je ženatý podruhé.

První manželství se mu nepovedlo, ženil se v osmnácti a v podstatě, jak říká, z nerozumu. Do druhého vztahu se mu příliš nechtělo. To začalo silně vadit mamince Adrieny, tehdy ještě Vlasákové. Došla si za Luďkem, který v té době už s Adinou bydlel, a pravila: „Buďto si ji vezmeš, anebo se dcera vrátí ke mně domů.

“ Komik znejistěl, nechtěl o Adrienu přijít. Rozhodl se tedy podrobit ji testům. Jednou v Semaforu, kdy se byl podívat na představení sám Miroslav Plzák (†85), mu tmavovlásku ukázal. Psychiatr dívku omrknul a řekl: „To bude dobrý, tu si vem.

“ Totéž Sobotovi řekl i kolega Slávek Šimek (†63), a tak objednali svatbu a po dvouleté známosti se vzali na Karlštejně. Veselku uspořádali v roce 1981, krásné nevěstě bylo pouhých dvacet let.

Lidé, kteří notorického svůdníka Sobotu znal trochu blíže, nevěřili, že by manželství mohlo mít dlouhého trvání, a ti dva jsou přitom spolu neuvěřitelných třicet sedm let.

Všem škarohlídům, jak se říká, vytřeli zrak. Mají společný smysl pro humor a perfektně rozdělené role, což je možná ten pravý recept na spokojený vztah. Adina je podle svého názoru optimistka, manžel inklinuje spíše k pesimismu, a pěkně se doplňují.

Kolem herce se ovšem ženy vždycky točily a točit budou, má pro ně kouzlo, s tím se Adriena zkrátka musela naučit žít. Úkoly v domácnosti mají jasně rozdělené: ona vaří, peče, uklízí, organizuje, vybavuje společnou vilu krásnými bytovými doplňky, a on to všechno většinou schválí.

Také seká trávu a vynáší koš. Když je úplně nejhůř, umí uvařit čaj nebo kávu. Kdysi vařil cosi, co nazýval hovězím na hořčici, ale to bylo dávno. Když slyší hučet vysavač, bere si bundu a odchází na procházku, ten zvuk mu nedělá dobře.

Zatímco ona miluje oslavy, on je nenávidí. „Zase ty narozeniny!“ říká nešťastně, když se nějaká ta oslava blíží. S dárky to vymysleli následovně: Adina si vybere, co se jí líbí, a pošle tam Luďka.

Ten tu věc, řekněme, že je to kabelka, šperk nebo kostýmek, zaplatí, přinese domů a pokusí se ji hezky zabalit, což se mu nepodaří. „Je schopen zabalit to do novin a naškrábat na to nápis jako kocour,“ směje se manželka.

Jeden z takových dárků syn Ladislav (30) vyfotografoval. Byla to kabelka k Vánocům, komik ji zabalil do pomačkaného papírového pytlíku, na který napsal: Milé Adince, ale v půli mu přestala psát propisovací tužka.

„Luděk je pro domácí práce zcela nepoužitelný,“ tvrdí Adriena. „Ale já to beru. Žena by měla být ochránkyní domácího krbu. Takže nereptám a dělám vše s chutí a ráda, protože mi to vyhovuje.

“ Ne každý ví, že se Sobotova žena zabývá mimo jiné i výrobou šperků. Vysvětluje to tím, že děda byl keramik, a tak Adina od dětství malovala na keramiku a dokonce i pořádala výstavy. Pak se zamilovala do výroby šperků.

Dělá šperky z tyrkysů, z křišťálu, z pravých perel, korálků. Dělá náramky, náhrdelníky, náušnice, celé soupravy. Má kamarádku, která dováží kašmírové šály, k šále pak Adina vyrobí náramek, náušnice a náhrdelník.

„Stačí když má žena obyčejné černé triko a tohle si k tomu vezme, hned je jiná. Tady se ženy bojí nosit něco nápadného, jsou v šedém, hnědém, ale tohle každou ženu rozsvítí a kolikrát to udělá víc parády než drahé šperky za statisíce,“ míní komikova manželka.

Sobotovi bydlí v pověstné vile, z níž byl paf například i Tom Cruise (56), uvažoval, že si ji pronajme. Vila se skládala ze tří oddělených bytů, které manželé propojili ve veliké útulné bydlení. „Podařilo se nám třeba odhalit dřevěné schodiště, to bylo zazděné.

I půdu jsme předělali, máme tam ateliér, na baráku se prostě dělá celý život,“ směje se paní domu. A teď opravdová kuriozita: když se paní domu zeptáte, kolik má prvorepubliková rezidence místností, neví přesně.

Odpoví: „Víte, že ani nevím? My to máme propojené… myslím, že sedm nebo osm.“ Adrienina babička měla také dům, bydlela v Zahradním Městě, Adina měla vztah k zahradám a vždycky si říkala, že by chtěla žít v rodinné vilce.

To si tedy splnila dokonale: vila je obklopena nádhernou terasovitou zahradou, odkud se člověku ani nechce jezdit na dovolenou, tak je tam krásně. Co se u Sobotů vaří? Prý nic časově náročného ani bůhvíjak složitého.

VIP tenis

Adina vaří ráda a rychle, převážně jednodušší jídla. Komik má rád zeleninu a dietnější pokrmy, nevyžaduje žádné složité omáčky. Když chce Adina udělat manželovi jídlem opravdovou radost, usmaží cuketové placky.

Vepřo knedlo zelo zato miluje syn Ladislav. Ale ani prosperující domácnost Sobotových není vždy zalitá sluncem. O komikovi je známo, že podléhal neurózám a depresím, dokonce do té míry, že se to řešilo u odborníků.

Vypráví se, že se herec jednou v noci dusil či spíše se jen domníval, že se dusí. Vylekaná manželka ho strkala k zadní zahradní brance, aby spolu pěšky doběhli na blízkou kliniku, jenže neuvěřitelnou shodou okolností se tudy právě pokoušel vloupat do objektu zloděj.

Když spatřil dvojici, jak běží jeho směrem, domníval se, že ho manželé pronásledují, k smrti se vyděsil a vzal nohy na ramena. To je ovšem dávná historie, nyní je na tom herec už lépe, neurózy ustoupily.

Míval období, kdy se mu na jevišti zvedal žaludek, nemohl mluvit, chtělo se mu omdlít. Částečně ho vyléčil pobyt v Indii. Cvičí jógu, skoro nejí maso. Velkou radost mu udělal také seriál Okresní přebor, kde exceloval.

Dodnes slyší samou chválu, lidé na něho volají Václave a vyslovují mu obdiv. Přátelé mu říkali: „Ježíš, ty hraješ vážnou roli – a úžasně.“ Pomáhá mu mimo jiné i manželčin optimismus. „Já jsem totiž velká optimistka,“ ujišťuje paní Sobotová.

„Kdyby měl depresivní manželku, chodili by spolu tak akorát na procházky na hřbitov.“ Nad vodou komika možná drží i vzpomínky. Na oslavě nedávných narozenin odvážně prohlásil: „Jsem sukničkář, náručí mi prošlo na tisíc žen.

“ .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...