Regina Řandová – Dodnes dabuje Angelinu Jolie

regina randova

S podivínským Čestmírem Řandou ml. se Regina rozvedla, když byly synovi čtyři roky. Teď žije ve spokojeném vztahu.

řandova regina randova
slunecna regina randova
regina řandova manzel

Také vás může zajímat ...

Hezká blondýnka ze vzorné pražské rodiny navštěvovala od čtyř let hodiny baletu, zpěvu a všemožné konkurzy na filmy a seriály. Ač nebyla z herecké rodiny, herectví se jí díky jejím zálibám logicky nabízelo, a tak se rozhodla vyzkoušet si přijímací řízení na konzervatoř.

Nedostala se tam, ale šéf katedry Jiří Vala (†76) ji ujistil, že napodruhé se to určitě povede. Mezitím dívka navštívila pro svou budoucnost zásadní konkurz na film Bota jménem Melichar režiséra Zdeňka Trošky (67). Uspěla na jedničku, neboť získala hlavní roli.

Ten film má ráda dodnes, není z těch, kteří svou nejvýznamnější roli nenávidí a proklínají, protože pro ni lidé zapomínají na ty další. „Pořád budu Jolanka z Boty jménem Melichar.

Vlastně mě to ale těší, protože je to krásný film. Pořád se mi ještě stává, že za mnou někdo přijde a řekne, že jeho osmileté dítě se na Botu rádo dívá. To je přeci fajn,“ pochvaluje si blondýnka.

Další roztomilou upomínkou na zmíněný film je ohromná sbírka „stříbrných hromnic“. Tak se v Botě jménem Melichar říkalo luxusním stříbrným kozačkám, které tam hrály významnou roli.

Herečka je dostává od blízkých a fanoušků. Sbírku bot Regina umístila na chalupu, kde trochu prořídla, protože kdykoli tam přijely nějaké holčičky, obdivovaly je tak, že si vždy nějaký ten lesklý pár odvezly.

Skončil ve vězení

Na Pražskou konzervatoř se dostala, jak už bylo řečeno, napodruhé: „Byla to divoká léta, ale tím, že nejsem z herecké rodiny a neměla jsem bohémství v krvi, jsem mu tak úplně nepropadla.

Do školy jsem vlastně chodila strašně ráda.“ Po konzervatoři putovala do kladenského divadla, kde strávila pět spokojených let. Pak se však zamilovala do Čestmíra Řandy mladšího (†60) a tato životní epizoda se stala její třináctou komnatou. Řanda evidentně nebyl partnerem snů.

Lidé hojně pěli chválu na jeho zesnulého tatínka, herce Národního divadla Čestmíra Řandu (†62), který hrál v desítkách filmů. Syn se však bohužel nepotatil, jeho známí se shodovali na tom, že byl spíš potížista.

„Najednou jsem skončila sama s malým dítětem,“ líčí herečka. „Neříkám, že to nebylo těžké, bylo a hodně, nikdy jsem nechtěla být matkou samoživitelkou, ale když vám nic jiného nezbývá, musíte se k té situaci postavit čelem,“ svěřila se s tím, že jí exmanžel neposkytoval finanční podporu.

Za to, že na syna Čestmíra (28) neplatil alimenty, se bývalý partner Reginy Řandové dokonce dvakrát ocitl za mřížemi.

Celý děda

„Snažíte se to řešit, obracíte se na různé instituce, abyste se doprošovali o peníze, které patří vašemu dítěti,“ posteskla si herečka.

„Až nakonec rezignujete a na ty peníze už radši zapomenete. Syn se mohl rozhodnout, jestli je po tátovi bude vymáhat, ale nakonec jsme to hodili za hlavu a už na to nechceme myslet.

“ Herečce nezbylo než se spolehnout jen na sebe. Mrzí ji, že nikdy nepotkala svého sympatického tchána, protože zemřel dva roky předtím, než se seznámila s jeho synem. „Pan Řanda stejně jako já miloval dabing, hodně se mu věnoval.

Ještě dnes, když slyším jeho hlasem mluvit třeba Phillippa Noireta, moc jeho práci obdivuji,“ říká Regina Řandová, jejíž syn, třetí Čestmír Řanda v pořadí, se ve stopách slavného dědečka patrně nevydá.

„Občas si ale se mnou ještě coby dítě někde zahrál, jak v televizi, tak v dabingu. Vlohy přece jen podědil. Navíc je svému dědečkovi čím dál tím víc podobný,“ konstatuje blondýnka.

Angelina i Demi

Dnes živí sympatickou herečku v prvé řadě dabing, který objevila, když byla těhotná. „Do něj jsem se vrhla po hlavě, navíc se dal perfektně skloubit s mojí mateřskou. Často jsem syna brávala i do studia, kde na mě v pohodě mohl v sedačce ty dvě tři hodinky počkat.

To by v divadle nešlo,“ vzpomíná Regina, která dabovala Angelinu Jolie (45) ve dvaceti filmech ze zhruba pětadvaceti, které u nás byly uvedeny. Za dabingový výkon ve filmu Zloba − Královna černé magie získala Diváckou cenu Františka Filipovského.

Jejím hlasem mluví třeba i Demi Moore (57). V lásce měla Řandova exmanželka nakonec přece jen štěstí, s nynějším mužem jsou svoji patnáct let. Tají jeho jméno a něžně o něm říká, že je to ten, co „je vzal pod svá křídla“.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...