Řekli si ano a šli do práce

Myslela si, že dorazí zpychlá a rozmařilá hvězda. Místo toho se objevil princ. Tak se kdysi poznali Hudečkovi.

Slavný houslový virtuoz, který sjezdil půlku světa. Bývalá herečka a později úspěšná spisovatelka a scenáristka. Jak tohle může jít dohromady? Úplně báječně!

V době, kdy se ještě nepřerušovaly televizní pořady reklamními bloky, se i propagace státu dělala jinak. Příklad? Když se s velikou pompou u nás postavil a otevřel obchodní dům západního střihu, bylo rozhodnuto, že se o životě v Kotvě natočí film.

Také vás může zajímat ...

Pro jistotu tam napíšeme lovestory

Aby to nevypadalo vysloveně reklamně, nechali autoři snímek Sedm pater pro tisíc přání do oficiálních přehledů zapsat jako lovestory. V té době netušili, jak prorocké je jejich rozhodnutí. Jedno velké lovestory se totiž tenkrát při natáčení opravdu odehrálo. Výsledek? Zrodilo se jedno z nejstabilnějších manželství českého šoubyznysu.

Vídal ji v novinách a časopisech

Přitom se Eva roz. Trejtnarová a Václav Hudeček předtím neznali. Přesněji řečeno, ona ho znala jako skvělého houslistu, který už v mladém věku vyprodává koncertní sály po celém světě. On v té době neměl čas sledovat pořady Československé televize, takže jen mlhavě tušil, že jde o talentovanou herečku, jejíž tvář sem tam viděl v novinách či v časopisech.

A protože internet v té době neexistoval, víc si vygůglovat nemohli.

Měl si jen jako zkoušet vystavené housle

A tak se museli spolehnout na to, že měl režisér Zdeněk Podskalský (1923–1993) šťastnou ruku, když se je rozhodl dát dohromady. „Ve scénáři se psalo, že tam mám ve fraku jakoby zkoušet vystavené housle. Aby bylo slyšet, jaký mají zvuk,“ nechal se slyšet Václav Hudeček. Jenže s tím houslista, který podobné role vždycky zásadně odmítal, nemohl a nechtěl souhlasit.

Zahrál tam složitého Paganiniho

Po domluvě s režisérem Podskalským si asistent režie zapsal významnou změnu do scénáře. „Vystřihl jsem tam tenkrát poměrně náročnou melodii od Paganiniho, aby bylo jasné, že tam jenom naoko vržu na prázdných strunách,“ vylíčil slavný český houslista, co se později v oddělení hudebních nástrojů skutečně odehrálo.

Hvězdu zdrželo pozdní přistání

Není asi třeba dodávat, že prodavačku v hudebních nástrojích hrála právě Eva. Nějaké zvláštní představy o tom, s kým si to má na první dobrou padnout před kamerou do oka, neměla. „Myslela jsem, že dorazí zpychlá a rozmařilá hvězda,“ popsala později svá očekávání. A ke všemu se na toho člověka muselo několik hodin čekat.

Letadla tenkrát mívala pořádnou sekeru.

Od první chvíle jsme spolu ladili

Když dorazil, se všemi si podal ruku a s milým úsměvem jim poděkoval za to, že na něj tak dlouho čekali. „Naprosto mě tenkrát okouzlil svou prostotou a laskavostí,“ přiznala tenkrát Eva a později dodala, že pro ni to byla láska na první pohled. „Já měl pro změnu od prvního okamžiku pocit, že ji znám léta,“ dodával s oblibou Václav.

„Prostě jsme spolu od první chvíle ladili,“ shodují se oba.

Jak nejlépe ušetříte? Svatbou!

Ono se řekne, láska na první pohled, jenže oni si na první rande museli tři týdny počkat. Václav musel místo do kina na dlouhé turné po Skandinávii. Ale hned, jak se vrátil, tak na schůzku došlo. Prý celé hodiny trávili procházkami po Praze. A když to nešlo, ničili si své rozpočty dlouhým telefonováním.

Z pohledu šetření se ukázala jako nejlepší řešení být svatba.

Po obřadu šla normálně do práce

Úplně stačilo, že si tenkrát vybrali únorový termín. Kromě toho, že byla hrozná zima, lilo jako z konve. „Praha byla zahalená v takových romantických mlhovinách,“ líčila tehdejší počasí teď už mladá paní Eva Hudečková. Ale oni by stejně na nějakou velkou venkovní veselici neměli čas. Hned po obřadu se paní Eva převlékla a šla úplně normálně do práce.

Že neměli děti, ji nikdy netrápilo

A stejně normálně to u nich vypadalo vlastně celý život. Jediné, co páru tak trochu chybělo ke štěstí, bylo mimino v kolébce. Paní Eva věří tomu, že je to proto, že osud dokáže být spravedlivý. Že když dá něco navíc, tak si zase něco odebere. „Děti jsme samozřejmě chtěli, ale nijak jsem se netrápila tím, že je nemáme.

Beru to jako daň za naše štěstí,“ shrnuje téma potomci Eva Hudečková.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

...