Relax na Slovensku

Ráj pro milovníky zimních sportů. Sjezdovky i termální prameny, které prohřejí!

Na Slovensku mají pro fanoušky zimy všechno. Více než 90 lyžařských středisek s bobovými a sáňkařskými dráhami, četná kluziště i slastný relax v termálních pramenech, ve kterých se můžete koupat i venku uprostřed mrazů.

Velká Fatra

Také vás může zajímat ...

Skvělé klimatické lázně

Jedná se o nejkrásnější a přitom nejdostupnější pohoří Slovenska. Nejvyšší hora Ostredok má přibližně stejnou nadmořskou výšku jako naše Sněžka. Pobledlí lidé z měst mohou zdejší povětří využít jako skvělé klimatické lázně.

Pokud hodláte ve zdejších končinách pobýt pár dnů, budou vaší nejlepší základnou Liptovské Revúce, kde najdete velký výběr dobrého ubytování. Navíc tu mají pro zmlsané lyžaře sjezdovku Nižná Revúca se čtyřmi vleky a případným umělým zasněžováním.

Pokud budete mít štěstí a vaše zraky nebudou zahaleny neprostupnou bílou bariérou atmosférických jevů, naskytne se vám z místních kopců nádherný výhled do kraje.

Vel`ký Meder

Saunový svět

Novinkou v thermal parku je právě otevřený saunový svět. Jeho součástí budou hned 4 příjemné sauny a rekreační místnost se solnými kvádry. Aquapark je znám blahodárnou vodou uvolňující svalstvo a působící příznivě na pohybový systém člověka.

Teplota vody se pohybuje od 28 do 38°C. Na milovníky wellness čeká 7 krytých a polokrytých bazénů. Děti i dospělí jistě ocení 2 tobogány, vodní hřiště, věž i vodopády. V areálu Thermal Corvinus Veľký Meder najdete i finskou saunu, infra saunu, masážní prostory, mořskou lázeň, solnou jeskyni, restaurace, obchůdky i vinárničku.

Nuže hurá na jižní Slovensko!

Piešťany

Uzdravující město

Harmonie těla a harmonie duše? Ztratily jste ji předvánočním šílenstvím? Vypravte se do těchto lázní, a získáte ji rychle zpět. Lázně Piešťany jsou nejznámější slovenské lázně díky svým termálním pramenům a sirnému bahnu.

Za srdce města je považován Lázeňský ostrov, kde je většina lázeňských domů, budov a hotelů. Masáže, zábaly, koupel, whirlpool a bazény vás dají opět do pohody.

Slovenský ráj

Ledové království

Už jste někdy stoupali visutými žebříky kolem zamrzlého vodopádu, proplétali se tichými zasněženými tiesňavami a roklemi? Ocitli jste se v zajetí skal a ledového království při pochodu po hladině zamrzlé řeky či sledovali z panoramatické vyhlídky majestát zasněžených hor? Že ne? Tak se vypravte na východ Slovenska do Slovenského ráje.

Toulky touhle pohádkovou krajinou jsou nezapomenutelným zážitkem nejen v létě, ale také v zimě. Pokud se chystáte do těchto romantických míst, volte k ubytování nejlépe populární střediska Dedinky, Podlesok, Čingov a Kláštorisko.

Javornické Lurdy

Hodina od hranic

Na slovenskou stranu Beskyd moc Čechů nemíří. A to je velká škoda. Nádherná krajina s osamělými dřevěnými usedlostmi přitom za návštěvu stojí. Výlet do těchto míst si můžete zpestřit prohlídkou některých ze sedmi divů, kterými se pyšní kysucká obec Korňa, ukrytá mezi horskými hřebeny jen pár kilometrů za naší hranicí.

V zimě zde najdete kromě krásných tras na běžky půvabné lázně Smrďáky, které vám poskytnou příjemný odpočinek, nebo slovenské Stonehenge v městečku Holič přímo na naší hranici.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...