Robert Hossein, hrabě z Angeliky tragicky přišel o snoubenku!

Jeho druhá žena za ním utekla v době, kdy jí bylo teprve 14 let!

Proslavila se jako hrabě Joffrey de Peyrac v legendárních filmech o krásné Angelice. Herec Robert Hossein (92) prožil ale bouřlivá dramata i v soukromí.

Ještě dnes, půl století od vzniku pětidílné filmové série o dobrodružstvích krásné markýzy andělů, přitahuje Robert Hossein (92) srdce dívek a žen všeho věku. Ostře řezané rysy, jizva v obličeji, mužné vystupování – tím vším ztělesňuje jejich sen o romantickém hrdinovi.

Také vás může zajímat ...

V době, kdy na plátna světových kin vtrhl jako charismatický hrabě de Peyrac, byl Robert už zkušeným hercem a měl za sebou i pestrý osobní život.

Porod až po rozvodu

Jeho pravé příjmení zní Hosseinoff, z čehož je patrné, že kořeny rozhodně neměl v rodné Francii. Narodil se sice přímo v centru Paříže, ale jeho otec byl ázerbajdžánským skladatelem a matka ukrajinskou herečkou. Robert byl jejich jediným potomkem. Vystudoval hereckou školu a od poloviny 50. let se ve filmech objevoval hlavně jako představitel životem unavených darebáků.

Měl sklony zamilovávat se do velmi mladých dívek. Tou první byla Marina Vlady (81), která se rovněž stala herečkou. Robert s ní začal žít v roce 1955, když jí bylo pouhých sedmnáct let. Jak sama Marina vzpomínala, postupně se stala nejen jeho milenkou a manželkou, ale také sekretářkou, kuchařkou a osobní řidičkou. Měli spolu dva syny, ale jejich vztah vydržel jenom necelých pět let.

Druhý sen se přitom narodil už v době, kdy byli rozvedeni.

Nerozešli se ve zlém a i po mnoha letech k sobě dokázali najít cestu jako přátelé, když se sešli na slavnostním promítání filmu, během kterého se seznámili.

Pomáhal ženě s domácími úkoly!

Skandál vyvolalo Robertovo druhé manželství. Začalo to tím, že se tři roky po rozvodu s Marinou zamiloval do dívky, která byla v podstatě ještě dítětem, alespoň oficiálně určitě. Caroline Eliacheff (72), dceři bývalého francouzského ministra, bylo totiž tehdy pouhých 14 let! Doma oklamala matku tím, že odchází na školu do Anglie, ve skutečnosti odešla žít s Robertem.

Ten si jí o rok později vzal. Tenhle vztah vzbudil u francouzské veřejnosti pořádné pohoršení. Matka Caroline se s ním musela smířit, ale vynutila si na dceři slib, že vystuduje – ten dívka splnila a stala se z ní známá psychoanalytička. Robert si Caroline vzal, i když mu to jeho přátelé vymlouvali.

Později vzpomínal, jak je provokoval slovy, že musí jít vyzvednout manželku ze školy a jak k nim domů chodili spolužáci Caroline, kterým pomáhal s domácími úkoly. Některé situace se v životě opakují, protože lidé jsou nepoučitelní. Robert měl s Caroline syna, ale ten se narodil v době, kdy už se spolu rozváděli.

Manželství s „lolitkou“ nepřežilo dva roky.

Zahynula před jeho očima!

Krátce nato začala pro Roberta doba největší slávy. Role Joffreyho mu zajistila téměř neomezenou přízeň žen. Se svojí filmovou partnerkou, představitelky Angeliky Michèle Mercier (81), se znal už z předchozí práce a tehdy se jí prý pokoušel svádět a líbat.

Situace se pak opakovala i při natáčení slavných filmů o Angelice, ale Michèle se – na rozdíl od své role – nenechala nikdy Robertem okouzlit. Potrpěla si na to, že byla vdaná a věrná. Poté, co skončilo natáčení Angeliky, herec se trochu stáhl do soukromí, odstěhoval se z Paříže a věnoval se hlavně divadlu. Zasnoubil se s krásnou herečkou Michele Watrin (+24) a chtěl si ji vzít.

Ke svatbě už ale nedošlo, Michele zemřela při autonehodě, přímo před Robertovýma očima. Potřetí a naposledy se pak oženil opět s herečkou, Candice Patou (72), se kterou je dodnes. Jsou spolu přes čtyřicet let a Robert má dnes už pravnuky.

I když si zahrál spoustu rolí, asi platí to, co o něm řekla jeho třetí žena: „Můžeš natočit třeba sto filmů, ale na tvém hrobě bude jen busta Peyraca i s jeho jizvou.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...