Roky ji ničily deprese

I krásná, chytrá a nadaná herečka může mít obrovské starosti. KLÁRA POLLERTOVÁ-TROJANOVÁ (49) si prošla těžkou životní zkouškou. S manželem ji ale ustáli.

Ještě před čtyřmi lety se jí každý den vtírala do mysli myšlenka na sebevraždu. Tak špatně na tom Klára Pollertová-Trojanová (49) byla.

Také vás může zajímat ...

Rodina byla zoufalá, nikdo nevěděl, jak dlouho bude tento stav trvat a jestli je vůbec nějaká šance na zlepšení. Fanoušci ani kolegové nemohli uvěřit tomu, jak moc se kdysi veselá dívka téměř ze dne na den proměnila.

Vždyť ji dodnes všichni mají v paměti jako Evu Málkovou, okatou spolužačku a tajnou lásku přestárlého školáka v podání Milana Šteindlera (63) v nezapomenutelné komedii Vrať se do hrobu. Od té doby ale uběhla pěkná řádka let, tehdy totiž ještě herečka netušila, jak moc si s ní osud pohraje.

CHTĚLA SE RYCHLE VDÁT

Narodila se 17. září 1971 do slavné sportovně i umělecky založené rodiny. Její bratr Lukáš Pollert (50), vodní slalomář a kanoista, se dokonce stal v roce 1992 zlatým medailistou na letních olympijských hrách v Barceloně.

Sama Klára poprvé debutovala před kamerou v roce 1979 ve filmové adaptaci románu Karla Čapka (†48) Hordubal. Pak už dostávala jednu malou roli za druhou. Byla vzhledově velmi výrazná a režisérům se líbila.

Se svým budoucím manželem a jedinou životní láskou Ivanem Trojanem (56) se seznámila při zkoušení Snu noci svatojánské na Letních shakespearovských slavnostech. Ona byla studentkou, on zkušeným hercem.

Vzpomíná na něj jako na distingovaného profesionála, zatímco ona byla rozjívenou dívkou, která nebrala vůbec nic vážně. Jiskra mezi nimi přeskočila, když měla Klára pocit, že na ni Ivan při hře mrkl. Pak se spolu konečně začali bavit a láska byla na světě.

Ačkoli si kolegové o Trojanovi mysleli, že z něj bude napořád starý mládenec, nakonec jim všem vytřel zrak. Po roce randění krásnou brunetku požádal o ruku. A ona souhlasila.

PO DESETI LETECH NASTAL ZLOM

Svatba proběhla v nejvyšším stupni utajení, nevěděli o ní ani jejich rodiče. Když se to pak dozvěděli, samozřejmě zuřili, ale naštěstí se brzy s touto skutečností smířili. V roce 2001 však herečku zasáhla krutá rána.

Dva měsíce se cítila pod psa. Vůbec nevycházela ven, a když už, s nikým raději nemluvila. Neměla vůbec chuť do života a stále častěji na ni útočily sebe vražedné myšlenk, nikdo ale nevěděl proč.

BEZ LÉKŮ NEDOKÁŽE FUNGOVAT

Manžel i jejich děti byli zoufalí, zbytečně se kvůli všemu rozčilovala, křičela na ně, pořád jen plakala. Nakonec téměř přestala jíst. Když jí lékaři předepsali prášky, chvíli je užívala a všechno se téměř vrátilo do normálu, pak je ale vysadila a všechno začalo nanovo.

Naštěstí si po několika letech v depresích uvědomila, že bez antidepresiv to nepůjde. Znovu dala na lékaře a nyní chodí na pravidelné kontroly, dělá všechno, co jí odborníci doporučí, a konečně zase může normálně fungovat.

Jakmile se její stav zlepšil a doma zase zavládla pohoda, vrátila se také k hraní. Stále dostává jen malé role, ale společnost, v níž se pohybuje, ji drží nad vodou. Navíc má obrovskou oporu nejen v manželovi, ale i v jejich společných čtyřech synech.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama