Roli bláznivé Heluš seslalo herečce snad samo nebe

MARTINA RANDOVÁ (48) je živým důkazem toho, že když jde někdo odvážně za svým snem, tak se musí dostavit úspěch. Kdysi neměla na nájem, dnes je úspěšná herečka.

Kariéra dnes velmi známé Martiny Randové (48) začala poněkud neobvykle. Jako malá bydlela s rodiči v Tachově a od svých čtyřech let se věnovala baletu pod vedením primabaleríny Jeny Janovské (83).

Také vás může zajímat ...

Už už to vypadalo, že Martina bude připravovat na profesionální taneční dráhu, když si přivodila vážný úraz. Ve výtahu prý strčila nohu kam neměla a rozdrtila si všechny prsty.

Pochopitelně musela přestat tančit, takže brzy hodně přibrala. Ačkoli se později k baletu zase vrátila, už se nedokázala postavit na špičky.

S kariérou baletky se musela rozloučit

Bylo tak nad slunce jasnější, že na profesionální dráhu to stačit nebude. Randová si tak musela ujasnit, co dál. Protože jí nikdy nešla matematika, fyzika a chemie, přemýšleli s maminkou, co uměleckého by mohla v budoucno dělat.

Právě tehdy je napadlo herectví. Když bylo Martině krásných šestnáct let, shodou okolností, to už byli její rodiče rozvedení, přijela za tatínkem do Plzně.

Tam si jí všimli hledači talentů a nabídli jí malou roličku v Discopříběhu. Tehdy si budoucí herečka uvědomila, že tohle je to pravé ořechové, a že jen tohle chce dělat. To už Martina ale studovala na gymnáziu a snila o konzervatoři nebo o DAMU.

Zůstala úplně bez peněz

Bohužel, ani na jednu z těchto škol Martinu nevzali. Měla však veliké štěstí, protože v roce 1990 dostala nabídku, aby nastoupila jako elévka do Jihlavského divadla.

Tam Randová dostala tu pravou školu života. Brzy se dostala k velkým rolím, a když přestoupila do mosteckého divadla, tak si také ne-mohla na nedostatek příležitostí stěžovat. Nadějná herečka ale po šesti letech zatoužila zkusit své štěstí v Praze.

Randová si myslela, že ji v hlavním městě čekají velké věci, jenže se nestalo vůbec nic. Dlouho nezavadila o pořádnou práci a o divadelních prknech mohla jen snít.

Ta tam byla její nadějná kariéra a velké role, které hrála v oblastních divadlech. Martina zůstala odkázaná na brigády v barech nebo v restauraci a nakonec to došlo tak daleko, že byla úplně bez peněz.

Vystřídala čtrnáct podnájmů

Když bylo úplně nejhůř, prodávala věci, na kterých ji do té doby velice záleželo. Během svého kočovného života tak vystřídala neuvěřitelných čtrnáct podnájmů.

Pak se ale na Randovou přece jen usmálo štěstí. To když ji Tomáš Töpfer (69) nabídl, aby nastoupila do obchodního oddělení Divadla Na Fidlovačce, které tehdy vedl.

Martina tehdy doufala, že se časem stane nějaký zázrak, a ona si bude moci zahrát alespoň nějakou malou roličku. Randová se naštěstí nemýlila.

Už brzy se díky své pověstné píli a velkému talentu posunula od malých postav k těm velkým a stala se významnou oporou tamějšího souboru.

Přes to vše ale dlouho trvalo, než se Martina dostala do širšího diváckého povědomí. Herečka, která byla sice na divadelních prknech velice žádaná, se totiž na televizních obrazovkách dlouho objevovala jen sporadicky.

Role v Ordinaci jí dokonale sedla

Když se na ni ale obrátili tvůrci seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, měla Martina pocit, že se stal hotový zázrak. Role bláznivé Heluš jí totiž okamžitě sedla a během několika dílů jí přinesla mezi fanoušky seriálu obrovskou popularitu.

Sympatická herečka dokonce ani nemusela projít konkurzem a už se stala jednou z velkých hvězd nekonečného seriálu. „Tu roli mi seslal pánbůh a já jsem za to opravdu a upřímně vděčná,“ pochvaluje si dnes Martina.

Spolu se svým kolegou Martinem Zounarem (53) tak dnes tvoří oblíbenou dvojici, bez které si diváci tento seriál nechtějí, a vlastně už ani nemohou, představit.

Stála při něm, když zažíval těžké časy

Ti dva totiž na sebe před kamerou slyší, takže není divu, že jako Heluš a Bohdan podávají naprosto excelentní výkon. Ostatně, Randová si se Zounarem rozumí i mimo televizní kamery.

Jejich obdivovatelé možná ani netuší, že ti dva jsou dlouholetí kolegové z divadla a především dobří přátelé. Ostatně, Martina Zounarovi věřila, i když procházel svým „alkoholovým obdobím“.

Právě během příprav divadelní hry Dva nahatý chlapi procházel Martin velkou osobní krizí. Nejdříve se mu špatně hrálo, pak už to prý nešlo vůbec.

Tehdy se ale ukázala velká síla přátelství. Právě Martina a jeho další kolegové Martin Kraus (37) a Daniela Šinkorová (47) mu tehdy řekli: „Dej se dohromady, my na tebe počkáme.“

Není divu, že Randová a Zounar mají k sobě navzájem velkou důvěru, což se pochopitelně odrazilo i při natáčení Ordinace. Je proto pochopitelné, že se fanoušci seriálu zajímají o soukromí této vynikající herečky.

Bojuje s malým sebevědomím

Jenže její život se až do této doby obešel bez nějakých dramat nebo skandálů. A co víc, o Martině se ví, že zatím nemá žádného partnera, a že v současné době žije s maminkou.

Je skutečně podivné, že herečka, z které doslova vyzařuje půvab, něha a ženskost, stále nenašla toho pravého.

Jenže Randová podle svých slov odmalička bojuje s nízkým sebevědomím, což ji při hledání vhodného partnera rozhodně nepomáhá. Protože si to ale naštěstí uvědomuje, snaží s tímto problémem něco dělat.

Zbavila se lidí, kteří jí ubližovali

Přesto v minulosti nastaly chvíle, kdy si úplně přestala věřit. Vše bylo o to horší, že jí známí stále přehazovali, že je divná, protože stále ještě nemá manžela a dítě.

Dokonce se objevily hlasy, které naznačovaly, že je skutečně na pováženou, když úspěšná seriálová herečka žije jako typická stará panna jen se svou maminkou.

A co víc, Martina byla vždy výjimečná i v tom, že do společnosti chodila jen zřídka a pokud ano, téměř nikdy nepila alkohol. Pro ostatní tak byla velice nudnou ženou, která se sou-středí jen na svou kariéru.

Když už podobné řeči přesáhly únosnou míru, rozhodla se herečka k velmi razantnímu kroku. Lidé, kteří ji jen pomlouvali a sráželi sebevědomí, museli z jejího života nadobro odejít.

Od té doby se obklopuje pouze přáteli, kteří je berou takovou, jaká je. Ani to ale nebylo jen tak.

Martina si musela konečně upřímně přiznat, že si celý svůj dosavadní život vybírala nesprávné muže. Randová prý zažila několik velkých lásek, z nichž dvě byly ty „osudové“.

Nezdary v lásce zahání prací

A přestože stále vzpomíná na krásné pocity, které tehdy měla, nechce být nyní s někým za každou cenu. Kvůli tomu, aby nebyla sama, přece nespojí svůj život s někým, kdo zkrátka není ten pravý.

Randová je dokonce přesvědčená, že se v jejím životě milující muž určitě objeví, a že to možná už nebude dlouho trvat.

„Sice asi cestuje z Austrálie, jde pěšky a má blbý boty, ale doufejme, že se ke mně dopraví,“ říká Martina, která stále věří na osudovou lásku, a která má dokonce jasnou představu, jaké vlastnosti by měl její vyvolený mít.

Martina sní o muži, který bude hodný, laskavý a vtipný. Kterému nebude chybět inteligence a velkorysost a který ji bude milovat takovou, jaká je.

„Tak přesně k těmto typům inklinuji, ale je mi to prd platný, protože jsem ještě nikoho takového nepoznala,“ říká s humorem sobě vlastním Randová, kterou prý vůbec nezajímá, jak bude takový muž vypadat, tedy pokud ho jednou najde.

Pro začátek by jí prý stačilo, kdyby byl alespoň o kousek vyšší než ona. Herečka, které se zatím v milostném životě příliš nedaří, věnuje spoustu svého úsilí práci.

Kromě tolik oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě tak diváci mohli Randovou vidět i v úspěšném pořadu O 10 let mladší, který velmi citlivě moderovala.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...