Romantika v kempu

Kamencové jezero

Autokemp na jižním břehu Kamencového jezera na kraji Chomutova nabízí dvou- až čtyřlůžkové chatky všech typů s vlastní koupelnou a WC nebo bez (s obvyklou centrální umývárnou a toaletami), místo pro stanování i karavany. Velkou výhodou je známá čistota jezera, množství plážových stánků a známá restaurace Kamenčák.

Také vás může zajímat ...

Vyznavači vodních atrakcí si užijí v sousedním Aquasvětě s tobogány a dalšími vymoženostmi, hned vedle je minigolf a večer přijde vhod blízké letní kino. Pláž písečná i travnatá, volejbalové hřiště, víceúčelové hřiště, ping-pong, trampolíny plus možnost zapůjčení sportovního vybavení a bicyklů pro výlety. Od loňska je tu nové lanové centrum.

Chatka od: 250 Kč/os./ den, místo pro stan od: 150 Kč/den.

Budišov

Úhledný rodinný kemp na severní Moravě u Opavy u řeky Budišovky zaujme květinovou výzdobou. Nabízí čtyřlůžkové chatky, hotelové pokoje, místa pro stany a karavany, restaurace Nábřeží 688 se večer mění v bar a často i diskotéku. Potěší půjčovna grilů, společná kuchyň s nádobím.

Zdejší hřiště na volejbal a nohejbal má umělý povrch, méně tak trpí klouby, klidnou zábavu poskytnou dráhy na minigolf, ale pozor, hned vedle je areál pro tzv. discgolf, kde se na cíl hází disky podobnými frisbee. Samozřejmostí je půjčovna sportovního náčiní a vzduchová trampolína 6,5 x 6 m.

Chatka od: 200 Kč/ os./den, místo pro stan od: 60 Kč/den.

Branná

Kemp na břehu Vltavy mezi Vyšším Brodem a Krumlovem je hlavně pro vodáky, ale romantické prostředí a perfektní zázemí uspokojí všechny. Na 30 000 m² najdete chatky, týpí, skautské stany na podsadách i místa pro stany. Dobře jsou tu vybaveni pro děti, ty tu najdou dětské hřiště, kozí farmu a dobrodružné lesíky Šervůd a Řáholec.

Půjčit si můžete klasickou kánoi nebo raftový člun. Hrává tu country kapela, je tu restaurace s pivem. Vybavení lze doplnit v prodejně – od spacáku po kartáček na zuby. Zorganizují tu pro vás kompletní sjezd Vltavy.

Chatka od: 175 Kč/os./den, místo pro stan od: 100 Kč/den.

Živohošť

Na Živohošti, rozdělené Slapskou přehradou mezi dva úhledné poloostrovy, najdeme všechny druhy ubytování. Juniorcamp Tobogán na pravém břehu zvaném Nová Živohošť disponuje, jak je z názvu zřejmé, tobogánem, ubytováním v chatkách, stanech a karavanech, potěší dvě restaurace a stánek na pěkné travnaté pláži.

Najdete tu tenisové kurty, minigolf a půjčovnu pramic. S protější Starou Živohoští spojuje parník z Rabyně. Moc pěkný výlet! Na Staré Živohošti je také kemp se stanováním a nastálo umístěnými karavany. Nabídka zábavy je tu obdobná, plus spása pro ty, jimž nevyhovuje stanování: zdejší dva hotely jsou dobré i levné.

Chatka od: 150 Kč/os./den, místo pro stan od: 80 Kč/den.

Bítov

Camp Bítov na jižní Moravě u Znojma v kouzelné zátoce na Vranovské přehradě u stejnojmenné vsi je romantika sama. Najdete tu chatky a stanovou i karavanovou klasiku, ale i apartmány a pokoje hotelového typu. Je tu wi-fi , sportoviště (tenis, volejbal aj.), veškeré sociální zázemí, restaurace, obchod, půjčovna kol a koloběžek. Tři bazény!

Z údolí se vyráží na výlety lesnatým terénem nebo parníkem po celém hadovitě se vinoucím korytu přehrady. Vyhlídka na zalesněné břehy je výtečná. Tip: V blízké vesničce najdete Hasičský minipivovar s nefiltrovaným ležákem Tesák. Nemluvě o hradu Bítov na vysokánském ostrohu!

Chatka od: 235 Kč/os./den, místo pro stan od: 90 Kč/den.

Pecka

Velkou výhodou kempu na Jičínsku je obří venkovní bazén o rozměrech 37 x 42 metrů, kde se i v parných dnech daří udržovat
vodu čistou, na zábavu tu dozírá i plavčík. Ubytujete se tu v chatkách, apartmánech, stanech i karavanech, je tu restaurace, obchod i možnost vlastního vaření.

Pro sportovce je tu tenisový kurt, volejbalové i „beach“ hřiště, děti i dospělí ocení horolezeckou stěnu a pořádají se tu speciální dětské trampolínové diskotéky. Pěkné výlety tu lze na kolech absolvovat na blízký hrad Pecka či do zoo ve Dvoře Králové. Kousek od kempu, ve vesnici Ostružno, se můžete ubytovat i v malém domku v korunách stromu.

Chatka od: 220 Kč/os./ den, místo pro stan od: 85 Kč/den.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...