Romy Schneiderová – Císařovna Sissi trpěla po celý svůj život

Jestliže je pravda, že osud každému nadělí jen tolik utrpení, kolik je schopen unést, pak byla zřejmě krásná herečka Romy Schneiderová (†43) výjimkou. Představitelka nezapomenutelné císařovny Sissi totiž prožívala utrpení od mládí až do své předčasné smrti.

Zlá kletba

Příběh, který měl doslova pohádkový začátek, skončil strašlivou tragédií. Holčička, které rodiče dali jméno Romy, se narodila v září roku 1938 po vypuknutí války v srdci rakouských Alp. Její rodiče patřili mezi poměrně známé herce, což jí předurčovalo celkem jasnou budoucí kariéru. Ostatně rodiče jí od prvního dne jejího života na herectví připravovali.

Romy měla přísnou výchovu a po rozvodu rodičů v roce 1949 skončila dokonce na čtyři roky v internátu u Salzburgu, který připomínal spíš drsné prostředí kasáren než školu. Díky tomu měla ale budoucí hvězda filmového plátna zažitý řád a poslušnost, která jí vydržela až do 20 let.

Také vás může zajímat ...

Poprvé se před kamerou objevila už v 15 letech a o pouhé dva roky později se dočkala role, která ji zajistila doživotní slávu – císařovna Sissi.

Sissi_Osudova leta cisarovny_10_Photo_526979

První sláva

Film se stal poměrně brzy mezinárodním hitem a Romy coby mladičká manželka Františka Josefa I. Okouzlovala diváky ještě ve dvou dalších pokračování. Když však měla točit čtvrté pokračovaní, váhala, přestože jí nabízeli filmaři tehdy doslova jmění. Romy Schneiderová se bála, aby se nestala herečkou jedné role.

Rodiče však byli nadšení z jejího úspěchu a ona, coby poslušná dcera slavných herců, je nechtěla zklamat.

Sílu k tomu se vzepřít rodičům v sobě našla až s příchodem první velké lásky.

Na chvilku byla šťastná

Psal se rok 1958 a Romy zrovna pracovala na filmu Kristýna. Během natáčení se bláznivě zamilovala do svého hereckého kolegy Alaina Delona (81). Z počátku její láska nebyla opětovaná a ženami obletovaný Delon Romy přehlížel. Ona se nehodlala vzdát a o svou lásku se rozhodla bojovat. Poprvé v životě se postavila svým rodičům.

Nastěhovala se do stejného vídeňského hotelu, a když později Delon odletěl do Paříže, utekla za ním. Nechala všechno za sebou, koupila si letenku a druhý den letěla za svou láskou do Francie. Po přistání okamžitě vytočila Delonovo číslo. „Když jsem položila sluchátko, uvědomila jsem si, co jsem provedla,“ svěřila se po čase Romy s tím, že byla vyvržencem, ale za to šťastná.

Alain Delon se do ní nakonec také zamiloval.

Jejich štěstí však netrvalo dlouho.

Bez něj neměla chuť žít

Po roční známosti se zamilovaný pár zasnoubil. A přestože jejich vztahu nikdo nevěřil, vydrželi spolu nakonec pět let. Pro mladou a krásnou herečku to byl splněný sen. O to horší bylo vystřízlivění, když jednoho dne tenhle sen skončil. Jednou se vrátila domů a našla tam místo Delona jen nádhernou kytici červených růží. Radost záhy vystřídalo zoufalství.

U kytice byl vzkaz a na něm několik slov na rozloučenou. Pro zamilovanou Romy Schneiderovou to byla rána z čistého nebe. Bez své osudové lásky neměla chuť žít dál, a tak si v koupelně podřezala žíly. Pokus o sebevraždu se jí však nezdařil. Kromě jizev na zápěstí měla herečka i jizvy na srdci a jak později sama přiznala, ty se nikdy pořádně nezahojily.

Nezdar v lásce a chuť zemřít odstartovala další sérií tragédií.

se synem

Našla sílu utéct od tyrana

Snad touha po lásce a zlomené srdce přivedlo herečku do náruče prvního muže, který se jí připletl do cesty. Stal se jím o 14 let starší německý herec a režisér Harry Meyen (†54), kterého si v roce 1966 vzala. V den svatby už byla těhotná. Když se jí později narodil syn DAVID (†14), napsala si do deníčku: „Konečně mám muže, který mě bude milovat až do smrti.

„Netušila, bohužel, že ani tentokrát se takové lásky nedočká a její štěstí bude trvat zase jenom krátce. Vztah s Meyen začal mít po čase zásadní trhliny. Neúspěšný herec se nedokázal vyrovnat s tím, že je jeho žena úspěšnější než on. Začal se chovat jako tyran a bylo jen otázkou času, kdy ho Romy i se synem opustí.

Ačkoli přísahala, že už nikdy po těchto zkušenostech nevdá, zkusila své štěstí znovu. Vyvoleným se stal šarmantní Daniel Biasini (68), který ale, podle všeho, Romy nikdy nemiloval. Zalíbil se mu spíš její majetek a peníze. S Danielem herečka poměrně brzy otěhotněla, o dítě však přišla. Po druhé už byla štěstěna na její straně a v roce 1977 porodila dcerku Sarah.

Stáhla se ústraní a žila na venkově jen pro rodinu.

Krutý osud si ji tam ale našel

Puklo jí žalem zničené srdce

Následující roky byly plné utrpění a bolesti. V roce 1979 se Romy oběsil první manžel Harry, což si dávala herečka až do své smrti za vinu. Pouhé dva roky na to se jí rozpadlo manželství s Danielem, kterého stárnoucí hvězda už unavila. V té samé době lékaři objevili Romy nádor na ledvině.

Nebyl sice zhoubný, ale kvůli silným bolestem musela na operaci.Ta nejhorší zpráva však na představitelku císařovny Sissi teprve čekala. Sotva se totiž zotavila z následků zákroku, zemřel její milovaný teprve 14letý syn David. Přelézal plot u domu prarodičů, uklouzl a stehnem se nabodl na jeden z kovových hrotů. Roztrhl si tepnu a velmi rychle vykrvácel.

S něčím takovým se nedokázala Romy vyrovnat. Při životě ji nedokázala udržet ani dcerka Sarah. Deset měsíců po smrti syna, 29. května roku 1982, byla Romy Schneiderová nalezena doma bez známek života.

Podle lékařů jí selhalo srdce… .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...