Rostlinné oleje do vaší domácí lékárny

Rakytníkový olej je dobrý proti vráskám.

Že oleje nepatří jenom do kuchyně, je všeobecně známo. Používají se přece i v kosmetice. Ale víte, který olej vám pomůže zbavit se vrásek a který například snižuje krevní tlak?

Zdravý není jen olivový olej, ale například také měsíčkový, třezalkový nebo olej z rakytníku.

Také vás může zajímat ...

Lněné semínko

Zastudena lisovaný lněný olej snižuje riziko vzniku nádorových onemocnění, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a vysoký krevní tlak. Nesmíme ale zapomenout na jeho příznivé účinky zejména v souvislosti se srdcem a cévami. Olej z heřmánku Heřmánek využívali i staří Egypťané. Dobře věděli, že pokud člověk trpěl svědivostí kůže nebo plísňovým onemocněním kůže, zabere hlavně on.

Navíc se heřmánkový olej hodí i k ústní hygieně.

Olej z heřmánku

napomáhá zbavit se trávicích obtíží, jako jsou křeče z nadýmání, plynatost nebo zánět střev. Měsíčkový olej Měsíčkový olej působí antibakteriálně a protizánětlivě.

Nejvíce zdraví přínosných látek nesou okvětní lístky. Protože zvláčňuje a regeneruje kůži, používá se k lepšímu hojení pooperačních jizev, na vyrážky, lupénku a některé druhy vyrážek. Při potírání dásní také zmírňuje bolest zubů.

Uvolňující třezalka

Třezalkový olej se hodí pro všechny typy pleti, zejména však na suchou. Zjemňuje, zvláčňuje a mohou ho používat i ti, kteří mají citlivou či dokonce zánětlivou pleť.

Pokud máte ráda masáže, nechte si ji udělat právě tímto olejem. Masážní a regenerační olej aktivují procesy látkové výměny a tím vaše kůže dostane vše, co potřebuje.

Hojivý rakytník

Vrásek se můžete zbavit pomocí oleje z rakytníku. Mimo jiné také zmírňuje projevy lupénky a také atopického i jiného ekzému. Působí protizánětlivě a urychluje hojení drobných oděrek a ranek. V zimním období ho mějte po ruce ve své lékárničce určitě. Zabírá totiž i jako zklidňující prostředek na omrzliny.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...