Rozbolely vás zuby?

Přestáváte vnímat vše ostatní a nejste schopná nic dělat. A co teprve, když se to stane o víkendu nebo během svátků. Pokud není lékař nablízku, vyzkoušejte rychlou provizorní pomoc z přírody!

Citron na zub

Také vás může zajímat ...

Stačí, když máte po ruce citron. I když jsou šťávy z ovoce agresivní na zubní sklovinu, dokážou mistrně zmást bolavé nervy a ty pak neposílají okamžité signály o bolesti do mozku. Vložte si do úst kousek citronu a přiložte ho na bolestivé místo. Potom zlehka cucejte. Opakujte víckrát po sobě.

Česnek do ucha

Sice se říká, že stroužek česneku v uchu pomáhá právě při bolestech uší, ale mnohem účinněji působí ze stejného místa na zuby. Stačí malý stroužek, nebo odříznutý plátek (necháme řez zaschnout, aby nedráždil pokožku) a zasuneme ho na kraj zvukovodu – jen tak, aby šel snadno vyndat.

Účinkuje okamžitě!

Když přijdete od zubaře Pokud jste už zubaře navštívila a máte rozedřenou dáseň, udělejte si zelený čaj, nechte ho vychladnout a kloktejte ho. Má zklidňující účinky a dokáže bolest zahnat. Když se bolest nedá vydržet, tlačte na speciální body. Tlak na bod mezi ukazovákem a palcem pomáhá snižovat bolest obecně. Další místa jsou mezi horním rtem a nosem a na zadní straně ušních lalůčků.

Místa mačkejte asi deset sekund, potom tlak uvolněte.

Opakujte několikrát po sobě s malými přestávkami.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...