Rozchod Jany Brejchové s Jaromírem Hanzlíkem přišel po třinácti letech doslova ze dne na den!

„Začínal hezký den. A najednou se za mými zády ozve: Prosím tě, jak se to tváříš?“

Herečka Jana Brejchová (77) žila se svým třetím manželem, když do jejího života nečekaně vstoupila nová láska. A Jaromíru Hanzlíkovi () se neuměla a nechtěla ubránit.

Mimořádné ženy mívají i mimořádný citový život. U jedné z našich největších hereckých krásek, Jany Brejchové, to platilo v plné míře. Celkem čtyřikrát se vdala a ještě navíc strávila třináct let ve vztahu s kolegou Jaromírem Hanzlíkem (69).

Setkávali se spolu celkem často i před kamerou.
Setkávali se spolu celkem často i před kamerou.

Devět let nejistoty

Prvním manželem Jany byl režisér Miloš Forman (85). Vzala si ho už v osmnácti a vydrželo jim to čtyři roky. Nebyla bohužel jedinou ženou v Milošově životě. Když se dozvěděla, že na zájezd do Velké Británie s ním jede jedna baletka, se kterou měl mít poměr, věděla, že je konec. Oznámila mu to do Londýna telefonicky.

Také vás může zajímat ...

Tak trochu z trucu se hned provdala za německého herce a režiséra Ulricha Theina (+64). Čekala s ním dítě, ale to se v pokročilém stádiu těhotenství bohužel narodilo mrtvé. Celý život to pak Jana brala jako trest za to, že se chtěla Formanovi pomstít. O to větší pozornost pak upřela na svého jediného potomka, dceru Terezu (49).

Ta se jí narodila ve třetím manželství s hercem Vlastimilem Brodským (+81). Předtím si prožila muka nejistoty, protože devět let nemohla otěhotnět. S Vlastimilem vytvořili dost netypický pár, kterému lidé nedávali velké šance. Provokovali osud a vzali se v pátek třináctého, ve třináct hodin a s třinácti hosty u svatebního stolu. Manželství vydrželo oproti předpovědím dlouho.

Zasáhl do něj ale další herecký kolega.

V době natáčení Arabely se rozváděla.
V době natáčení Arabely se rozváděla.

Jiskra přeskočila při natáčení

V muzikálu Noc na Karlštejně hrála Jana roli Elišky Přemyslovny, zatímco Jaromír Hanzlík ztvárnil královského šenka Peška. Během natáčení se do sebe oba zamilovali. Vznikla tak pikantní a komplikovaná situace: Jaromír totiž s Vlastimilem Brodským sdílel ve vinohradském divadle šatnu a byli přáteli. On sám měl už jedno manželství za sebou. „Ženil jsem se jako strašně mladý,“ popisoval.

„Byl jsem jedenadvacetiletý mladíček propadlý divadlu, teplo rodinného krbu mě ještě nelákalo. Bohužel nám to hlavně díky mě vůbec neklapalo, tak jsme se krátce po narození syna rozvedli.“ V bytě u Jany a Vlastimila trávil Jaromír stále více času. Ten nejmoudřejší z trojice, Vlastimil, čekal, že oba zamilované jejich vztah přejde a vše snášel s trpělivostí džentlmena.

Bohužel jeho odhad nebyl správný.

Vášeň mezi dvojicí byla stále silnější a rozchod se ukázal být nevyhnutelným.

Daniela Koilářová? Jenom kamarádka.
Daniela Kolářová? Jenom kamarádka.

Všechno skončilo v Montrealu

O tom, že došlo ke změně na místě matčina partnera, se dozvěděla dcera Tereza zprostředkovaně. Sama Jana neměla odvahu jí to říct, sdělila jí to až Jiřina Jirásková (+81) u sebe na chalupě. Se svým „otčímem“ se Tereza nesnášela. Prožívala zrovna citlivé rebelské období dospívání a Jaromír se jí snažil vychovávat. Až zpětně pochopila, že to myslel dobře.

Jakmile to bylo možné, šla raději Tereza bydlet sama. Zpětně se říkalo, že byla do Jaromíra rovněž zamilovaná a ona to později komentovala slovy: „To mám ale mámu, klofla mi ho.“ Zda to byla vůbec pravda nebo přinejmenším nadsázka, to ví jen ona sama. Vztah s Jaromírem vydržel Janě 13 let. Postupně se projevovaly povahové rozdíly, zejména hercova autoritativní povaha.

„Snažila jsem se, ale snažení nepatří do citové oblasti. Tam je snaha marná,“ konstatovala Jana. Rozchod přišel za oceánem, v kanadském Montrealu, kam společně s Jaromírem vyjela za jeho kamarádem. Měli tam svůj pokoj. Jednoho rána se vedle Jaromíra probudila, posadila se na postel a dívala se z okna. „Najednou se za mými zády ozvalo: Prosím tě, jak se to tváříš?

V tu chvíli jsem si řekla: Jano – konec! Pryč! On na tebe nevidí a nelíbí se mu, jak se tváříš. Bylo to, jako když se říznete a víte, že zůstane jizva.“ Z toho rozhodnutí se rychle oklepala a přišel pocit úlevy.

Naštěstí na ni pak čekal ještě jeden krásný vztah!

Manželství mu rozmlouvali.
Manželství mu rozmlouvali.

Třicet let spolu chodili na kávu!

Svého čtvrtého manžela, herce Jiřího Zahajského (+68), znala Jana Brejchová už od mládí. Nakonec to byl právě on, s kým prožila ono pověstné „dokud vás smrt nerozdělí“. Dlouhá léta byli jen přáteli. Jana popisovala, že třicet let spolu chodili na kávu a mohli by klidně ležet ve stejné posteli, aniž by k něčemu došlo.

Pak najednou přeskočila jiskra a jednou na Silvestra se jí z polibku od Jiřího zatočila hlava.

Ten krásný pocit s ní už zůstal a vydržel až do manželovy smrti v roce 2007.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...