Rozhozený žaludek volá SOS

Pokud vaše trávení není v pořádku, měla byste omezit nebo na čas úplně vyloučit některé potraviny a nápoje. Přinášíme přehled těch nejrizikovějších.

Také vás může zajímat ...

Ne umělým sladidlům

Tělu jednoznačně svědčí kvalitní potraviny, které nejsou průmyslově upraveny a doslazeny či dochuceny aditivy.

Ne přidaným cukrům

Pro zdraví žaludku a střev odborníci kromě různých průmyslově zpracovaných potravin nedoporučují také přidaný cukr ve formě sladkostí, zmrzliny, krémových zákusků apod.

Sladké ve vašem těle totiž podporuje rozvoj plísní a různých škodlivých organismů, takže pokud chcete tělo dlouhodobě čistit, je lepší se těmto potravinám vyhnout.

Ne alkoholu a kofeinu

Alkohol nejenže zabíjí prospěšné střevní mikroby a narušuje vnitřní rovnováhu, ale také zvyšuje střevní propustnost. Tak umožňuje cizím látkám i nedostatečně natrávené potravě procházet střevní stěnou.

Zvýšená střevní propustnost může vést k zánětu či omezovat vstřebávání živin a neblaze ovlivňovat výživu buněk těla. Podobně se nedoporučují ani nápoje s kofeinem, slazené a minerální nápoje.

Ne smaženým jídlům

Mastná, pikantní a smažená jídla plná tuků vám také žaludek nespraví. Podobně jako luštěniny a ořechy, hlávková zelenina, houby, semena a obilné klíčky. Těm všem byste se měla v případě nevolnosti vyhýbat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama