Rybíz jako lék

Dále se podílí i na ochraně sliznice v těle a také stimuluje látkovou výměnu v buňkách. A to zdaleka není vše. Toto ovoce obsahuje i dost niacinu – vitaminu B3, který je prospěšný zdravým nervům , a kyselinu pantotenovou – vitamin B5, který udržuje krásnou pokožku, vlasy i nehty.

Všestranný lék

Také vás může zajímat ...

Dále rybíz obsahuje také vápník, draslík, železo, hořčík či mangan a velké množství rutinu, který je nezbytný pro zdravé, silné a pružné cévní stěny. Šťáva z rybízu pomáhá zvyšovat elasticitu cév, a působí tak proti chrapotu, kašli a močopudně.

A prospěšné jsou také listy, které působí proti průjmům a stimulují metabolismus. Odvar z kořene černého rybízu je vynikajícím lékem na zánět jater. Přestože se jeho výrazné aroma mnoha lidem nezamlouvá, jde o mimořádně zdravé ovoce.

Pozor by si na něj měli dát pouze ti, kteří trpí překyselením žaludku nebo pálením žáhy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...