Rychlá pomoc proti otokům

Otoky rukou a nohou často nebolí, ale navozují nepříjemný pocit těžkých končetin. Navíc značí problém, který aktuálně tělo trápí. Je proto načase s nimi něco dělat.

Nejčastěji trápí lidi s obezitou, ty, kteří vykonávají těžkou fyzickou práci, nebo naopak ty, kteří mají sedavé zaměstnání. Otoky však souvisejí i s naší životosprávou, a pokud je nebudete řešit včas, mohou přerůst až v chronický problém.

Také vás může zajímat ...

Pozor na sůl v jídle

Zapotřebí je si uvědomit, že sůl naše tělo zavodňuje a její nadměrná konzumace náš organismus zatěžuje ještě víc. Proto omezte solení na minimum, a pokud přece jen sůl potřebujete použít, do jídelníčku zařaďte sůl mořskou.

Jestliže chcete sůl z jídelníčku zcela vynechat, můžete ji nahradit například citronovou šťávou, lahůdkovým droždím, které má v sobě přírodní glutamát, a celou škálou nejrůznějších bylinek. Těmi nelepšími jsou například kopr a petřel, které rovněž mají močopudné účinky.

Jezte zeleninu a ovoce, které odvodňuje

Zařaďte do svého každodenního jídelníčku jahody a meloun, je-li sezona. A ta teď právě rozhodně je. Výborná je i salátová okurka, která je u nás k dostání celoročně.

Využijte kořen petržele Nastrouhejte si čerstvou petržel a jednu lžíci smíchejte se 400 ml vroucí vody. Směs nechte přes noc odstát a ráno přeceďte.

Nápoj smíchejte s čerstvě vymačkanou šťávou z jednoho citronu. Užívejte třikrát denně po dobu tří dnů a pak si udělejte týden přestávku. Pak zase můžete petrželovou kúru zopakovat.

Vyzkoušejte lněné semínko

Do hrnce nalijte jeden litr vlažné vody. Do ní přisypejte čtyři polévkové lžíce lněných semínek. Vařte na mírném ohni po dobu deseti až patnácti minut.

Následně hrnec ze sporáku stáhněte a nechte ho hodinu odpočívat na teplém místě. Do hrnce pak přilijte šťávu z jednoho citronu a nápoj během jednoho dne vypijte.

Můžete ho konzumovat teplý i studený. Po dvou týdnech užívání by měly všechny otoky zmizet.

Dopřejte si masáž

Každý den večer si dopřejte aspoň pětiminutovou masáž rukou či nohou, kterou zvládnete i sama doma. Bolestivá či oteklá místa potřete chladivým gelem, který seženete v každé drogerii, a otok pořádně promasírujte.

Jak se před otoky chránit?

Dopřejte si aspoň jednou za čtrnáct dní solnou kúru. Tu si připravíte z jednoho kilogramu obyčejné kuchyňské soli, který naředíte deseti litry studené vody. Pak si vezměte k ruce měkký ručník a do roztoku ho namočte.

Vyždímejte ho a přiložte na oblast kříže. Lehněte si na břicho a dvacet minut nechce solný roztok působit. Opakujte každý den po dobu deseti dnů, nejlépe večer těsně před spaním.

Solný roztok by měl způsobit, že budete častěji chodit na malou a tím snížite riziko vzniku otoků a zbavíte se těch stávajících.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...