S bolestivými afty si poradí léčivé bylinky

Je třeba zvýšit přísun vitaminu B12

Afty jsou bolestivé vřídky, které se mohou objevit kdekoli v dutině ústní. Pokud na ně trpíte, je třeba zvýšit přísun vitaminu B12, který obsahují například kvasnice, vejce a ořechy.

Také vás může zajímat ...

Uvařte si odvar ze sušených borůvek

Při léčbě aftů se velice osvědčil odvar ze sušených borůvek, který pak poslouží k výplachu dutiny ústní. Tato procedura by se měla opakovat každou hodinu. A jak si takový odvar připravit? 2 čajové lžičky sušených borůvek vařte v 150 ml vody 5 minut, pak 10 minut vyluhujte a sceďte.

Pomůže šalvěj a heřmánek

Můžete vyzkoušet i výplach dutiny ústní šalvějovým nebo heřmánkovým čajem, které mají protizánětlivé a svíravé účinky. Čaj si připravíte tak, že 1 čajovou lžičku bylinky přelijete 150 ml vroucí vody, necháte 10 minut vylouhovat a pak scedíte. Vlažným čajem kloktejte několikrát denně.

Žlučníkový čaj

Tymiánový čaj si připravíte velmi snadno. Stačí 1 zarovnanou čajovou lžičku sušené tymiánové nati zalít 1 šálkem vařící vody, poté nechat 10 minut louhovat pod pokličkou. Tymiánový čaj je vhodné používat rovněž při podezření na střevní cizopasníky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama