S bývalým bojovala herečka o dceru jako lvice

Herečka IVANA JIREŠOVÁ (43) už jako velmi mladá dívka musela bojovat s rakovinou. Když už si myslela, že jí osud ukázal vlídnější tvář, a stala se matkou, přišla další rána

Půvabná Ivana Jirešová (43), jedna z největších hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě, snila o herecké kariéře již od druhé třídy základní školy.

Také vás může zajímat ...

Aby se svému snu přiblížila co nejvíce, od-stěhovala se v pouhých čtrnácti letech do Prahy, kde začala studovat konzervatoř. Jen o sedm let později pak byla vyhlášena v anketě TýTý Objevem roku.

Věděla, že jejich vztah nemá budoucnost

A to proto, že v té době doslova excelovala jako sympatická a trochu ztřeštěná barmanka Lucie v již zmiňovaném seriálu.

To už žila se svým tehdejším partnerem, novinářem Ondřej Höppnerem (54), se kterým má dceru Sofii Fridu (15). Zatímco o počátcích jejich lásky toho moc nevíme, rozchod tohoto zajímavého páru nemohl nikomu uniknout.

Na veřejnosti se totiž často pralo špinavé prádlo, a to ve velkém stylu. Jirešová prý brzy poznala, že jejich vztah nemá budoucnost, zároveň ale nedokázala svého milence opustit.

A aby to bylo ještě komplikovanější, tak se během svého angažmá v divadle Ta Fantastika seznámila se zpěvákem, textařem a skladatelem Viktorem Dykem (51).

Prodělala vážnou nemoc

Pokud bychom měli věřit Ondřejovi, tak Ivana nějaký čas váhala, zda si má vzhledem ke své komplikované situaci očekávané miminko ponechat.

Dokonce se, jak bylo v té době jejím zvykem, radila se svými rodiči. Ti jí kladli na srdce, ať se rozhodne pro mateřství.

Připomínali jí, že kdysi prodělala vážné onemocnění, a že pokud nyní půjde na potrat, v budoucnu by mohla mít problémy s otěhotněním.

Musí chodit na pravidelné prohlídky

To byla skutečnost, o které fanoušci půvabné Ivany neměli až dosud ani tušení. Snad až o několik let později se herečka sama svěřila, že jako velmi mladá dívka bojovala s rakovinou děložního čípku.

Tehdy prý musela podstoupit tři lékařské zákroky, než byla konečně zdravá. Naštěstí si Jirešová v té době neuvědomovala, o jak vážnou chorobu se jedná, a brala celou situaci na lehkou váhu.

To až mnohem později jí došlo, čemu díky včasné lékařské péči unik-la. Ještě než Jirešová zvážila všechny tyto okolnosti, tak jí došlo, jak moc se na očekávané dítě těší.

Chtěl ji i s cizím dítětem

Vrátila se proto k Höppnerovi, a to i přesto, že jí Dyk neustále kladl na srdce, že ji bude milovat i s cizím dítětem. Následné soužití nastávajících rodičů ale nebylo bez mráčku, a když bylo jejich dceři Sofii několik měsíců, Ivana přece jen odešla k Dykovi.

Došlo tak ke kuriózní situaci, že malá holčička měla v podstatě dva tatínky. Oba ji velmi milovali a oba se o ni chtěli starat.

Zatímco Ivana chtěla mít dceru ve své výhradní péči, Ondřej Höppner trval na tom, že by se měl s Jirešovou podílet na výchově dcery rovným dílem. Dva lidé, kteří se kdysi tak milovali, strávili následující roky bojem o milovanou dceru.

Oba rychle uzavřeli sňatek

A aby soudu, který rozhoduje o opatrovnictví, dokázali, že jsou schopní zajistit své dceři stabilní a láskyplné prostředí, uzavřeli sňatek.

Ivana si v roce 2008 vzala svého přítele Viktora Dyka, který měl k Sofii odjakživa vztah jako k vlastní dceři, a Ondřej se oženil s herečkou Monikou Zaťkovou.

Když soud definitivně rozhodl, že malá Sofie bude ve střídavé péči Ivany a Ondřeje, nemohla se z toho zoufalá Jirešová dlouho vzpamatovat. Vždyť čtrnáct dní v měsíci neměla svou holčičku u sebe.

Takové chování považovala za zločin

Ivana byla skálopevně přesvědčená, že dceři střídavá péče škodí, a tak Ondřejovi několikrát odmítla dceru předat. Protože tím ale nerespektovala soudní rozhodnutí, došlo ke strašlivé situaci.

13. března 2011 zazvonil u jejího a Dykova domu soudní vykonavatel, aby jí odebral dceru, kterou přes příkaz soudu opět nepředala jejímu otci Ondřeji Höppnerovi.

Dramatickou událost, při které malá Sofie srdceryvně plakala, si manžel Jirešové Viktor Dyk natáčel na video. Ačkoli takové chová-ní považovala Jirešová doslova za zločin, nebylo jí to nic platné.

Jednou provždy se musela smířit s tím, že ona a Ondřej mají dcer-ku ve střídavé péči. Přesto dál bojovala soudní cestou o to, aby holčička žila výhradně u ní.

Nakonec došlo k rozvodu

Aby toho nebylo málo, začala mít nešťastná herečka ještě starosti se svým osobním životem. Už v roce 2011 se totiž objevily v tis-ku spekulace, že jí byl Dyk nevěrný se zpěvačkou Zuzanou Mikovou.

Jako důkaz měly tehdy posloužit kopie jejich důvěrné konverzace na sociální síti. „Je pravda, že mi vztah s jednou zpěvačkou trochu přerostl přes hlavu.

Ale naštěstí mám úžasnou ženu, která mi odpustila,“ řekl tehdy Viktor. Tehdy to ještě manželé nějak ustáli a konalo se velké usmíření. O několik let později ale přece jen přišel rozvod. To ale rozhodně neznamenalo, že by se Dyk vzdal výchovy nevlastní dcery Sofie.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...