S celerovou šťávou rozhodně zhubnete!

Celer většinou užíváme pouze ve formě koření. Dokonce dokáže částečně nahradit sůl. Svou pozornost bychom ale měli koncem zimy zaměřit především na celerovou šťávu .

Tato zelenina svérázné chuti obsahuje více jak osmdesát různých, zdraví velmi prospěšných, vitamínů a minerálů. Obsahuje velmi mnoho vitamínu C – jeho listy ho mají dokonce více než citrusy. Také je skvělým zdrojem B-komplexu a najdeme v něm vitamíny A, E a K. Celer je unikátní tím, že z něho získáme největší množství fosforu.

Také vás může zajímat ...

A dále výrazné množství hořčíku na lepší náladu a železa na podporu krvetvorby.

Prevence proti artróze

Celerová šťáva pomáhá zbavovat tělo škodlivých toxinů. Proto je ideální součástí jarních detoxikačních kůr. Povzbuzuje metabolismus a odstraňuje nadbytečnou kyselinu močovou, která by jinak krystalizovala v kloubech a způsobovala nevyléčitelnou artrózu. Také podporuje tvorbu žluče, a chrání před vznikem žlučníkových kamenů.

Pomáhá při trávení a je velmi prospěšná pro ty, kdo mají problémy se zácpou. Jídelníček pravidelně obohacený o celer je také vhodný pro ty, kteří mají problémy s vysokým tlakem. Celerová šťáva je močopudná, zlepšuje tedy práci ledvin.

A výrazně podporuje hubnutí.

Má velmi málo kalorií.

Pokud chcete zdravě hubnout, tak nemusíte radikálně měnit jídelníček, či zavádět drastickou celerovou dietu. Doporučuje se pouze obohatit menu o šťávu ze syrového celeru. Syrový celer můžete přidávat do různých salátů, pomazánek, polévek a nebo chroupat jen tak či s pečivem. Pozor ale! Strouhaný celer černá, je nutno ho promíchat s trochou citronové šťávy.

Nejlepší je začínat a končit den celerovým životabudičem, neboli sklenkou celerové šťávy promíchanou se šťávou jablečnou.

Někdo doporučuje přidat ještě trochu mletého chilli..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...