S koronavirem v patách

Napřesrok oslaví devadesáté narozeniny. Tahle dáma v letech by se měla bát koronaviru jako čert kříže, jenže ona působí dojmem, že nemá strach z ničeho na světě.

Účinkuje v divadle a plánuje natáčet pro televizi. Ač to zní neuvěřitelně, v devětaosmdesáti bude pracovat na novém televizním filmu Inspektoři ze Záhrobí.

Také vás může zajímat ...

Energie Jiřiny Bohdalové je nekonečná. Přesto se musí v období, kdy řádí zatím příliš neprobádaná nemoc s tajemným názvem COVID-19, chránit, být opatrná. V jejím případě to není jednoduché, protože normálně pracuje – jako by jí bylo o třicet let méně.

Bez generálky

Nicméně Divadlo Na Jezerce svého času pochopitelně zrušilo její představení Generálka, mimo jiné i proto, že v karanténě se ocitl také Petr Vacek (55), který s proslulou herečkou v Generálce účinkuje. „Nechceme nic pokoušet. Musíme brát ohled na to, že paní Jiřina Bohdalová je v rizikové skupině,“ prohlásil tehdy herec.

Kastrůlky za dveřmi

Kolem Jiřiny Bohdalové „padají“ lidé jako mouchy, jeden kolega za druhým. COVID-19 onemocněla rovněž její dcera Simona Stašová (65). „Úplně mě to vyřadilo z provozu,“ naříkala. „Tak obrovskou únavu jsem už dlouho nezažila.

Spala jsem šestnáct hodin denně a teprve asi tak po devíti dnech jsem byla schopná si alespoň něco přečíst.“ O dceru se paradoxně dojemně starala bezmála devadesátiletá matka. Bylo vyloučeno, aby Simonu navštěvovala, tak jí alespoň nechávala kastrůlky s vlastnoručně uvařeným teplým jídlem za jejími dveřmi.

Vir kosí celebrity

„Simoně je dobře. A já jsem ráda,“ konečně si oddechla legendární herečka. „Nemoc měla normální průběh. Všechno je naštěstí v pořádku.“ Zrádný virus už zkomplikoval život mnoha známým lidem. Onemocněli například Ivana Gottová (44), zpěvačka Hana Zagorová (74) s manželem Štefanem Margitou (64), herci Václav Kopta (55), Petr Čtvrtníček (56), Ivan Kňažko (75) i zpěvačka Lucie Bílá (54).

Mnohem mladší herci končí v nemocnicích, ale Bohdalka se tváří jako nezničitelná. Třináctou komnatu má někde úplně jinde: „O mně se krom jiného traduje, že jsem lakomá. Ti, co mě znají, vědí, že to není pravda. Já jenom neumím být rozhazovačná,“ vysvětluje.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama