S krutou životní tragédií se Paul Newman vyrovnával hodně těžce!

Byl ženatý, měl tři děti, ale nové lásce nedokázal odolat!

Před kamerou působil Paul Newman (+83) vždy jako vyrovnaný sympaťák, na kterého ženy letěly, a muži by s ním chtěli kamarádit. Nic hrát nemusel, byl totiž takový i ve skutečnosti.

Maminka hollywoodské hvězdy Paula Newmana (+83) se za svobodna jmenovala Terézia Fecková. Pocházela z východního Slovenska. Ani otec nebyl rodilým Američanem, ten do Spojených států přišel z Polska. Plavovlasý idol s modrýma očima tak měl v sobě hodně slovanské krve.

Také vás může zajímat ...

Mohl zemřít ve válce!

Velkým Paulovým snem bylo stát se vojenským pilotem. Měl ale smůlu, protože při lékařské kontrole se přišlo na to, že je barvoslepý. Do letadel se ale za války přece jen dostal. V bombardéru dělal radistu a střelce.

Málem ho to stálo život, zachránila ho jen shoda okolností. Všechny ostatní stroje z jeho perutě byly převeleny na letadlovou loď. Jen jeho bombardér musel zůstat na základně, protože pilot byl nemocný. Při útoku japonských stíhaček byla ona letadlová loď potopena – kdyby se tam býval Paul nacházel, stoprocentně by zemřel!

Z války se tedy vrátil, oženil se a se svojí první ženou měl tři děti. Pak ale přišla osudová láska, proti které se nedalo nic dělat. Hereckou kolegyni Joanne Woodward (89) potkal Paul v divadle na Broadwayi.

Přišla tam na záskok do představení, kde hrál. Padli si do oka, ale nic víc než přátelství si nejprve nedovolili. „Opakoval jsem si, že jsem ženatý, ale nebylo to nic platné, spadl jsem do toho až po uši,“ přiznal později herec.

Přišel o jediného syna!

Dvojice se znovu setkala při natáčení filmu Dlouhé horké léto, kde dostali hlavní role. Tehdy láska propukla naplno. Joanne sice bylo líto první Paulovy ženy, ale citům se nedalo poroučet. Paul opustil rodinu a podal žádost o rozvod. „Žila jsem sice se zadaným otcem tří děti, ale už jsme se nemuseli přetvařovat,“ vzpomínala Joanne.

Rozvod se táhl dlouho, nakonec ale herec dosáhl svého. Neuplynul ani týden, a už byl znovu ženatý – s Joanne. Po tiché svatbě v hotelu v Las Vegas se usadili ve starém venkovském domě z 18. století. Hvězdné prostředí Hollywoodu, kde bydlela většina ostatních hvězd, je nijak nepřitahovalo.

S Joanne měl Paul rovněž tři děti jako s první ženou, shodou okolností se jednalo o tři dcery. Syna Scotta (+28) měl sympatický herec v předchozím manželství, ale ten zemřel bohužel předčasně. Koncem 70. let havaroval na motocyklu. Ošklivě se zranil a odnesla to i jeho psychika. Paul synovi zajistil veškerou lékařskou péči.

Bolest ale Scott tišil kromě léků nesprávnými prostředky – pomáhal si alkoholem a drogami. Tahle kombinace se ukázala být smrtelnou a o milovaného syna Paul přišel.

Zdrtilo ho to, chtěl dokonce skončit s kariérou a na nějaký čas žil sám, mimo rodinu. Později natočil snímek Harry a syn, který sám režíroval a v němž se se Scottovou smrtí vyrovnal.

Chemoterapie nezabrala

Nesplněný sen o dobrodružném životě pilota si Paul kompenzoval v jiné oblasti. Stal se automobilovým závodníkem a měl v tomhle směru velké úspěchy. Zajímavé je, že stejného koníčka měl i český herec Luděk Munzar (+85), který Paula často a skvěle daboval.

Kromě toho, že byl hollywoodský idol frajerem v tom nejlepším slova smyslu na filmovém plátně, získával si obdiv i ve společenském životě. Společně s Joanne dávali spoustu peněz na charitu. Pořádali například dětské tábory pro malé pacienty s rakovinou a jejich sourozence. Se zhoubnou nemocí pak musel na sklonku života bojovat i herec sám.

V roce 2006 mu lékaři oznámili, že má rakovinu plic. Podstoupil chemoterapii, ale ta se bohužel minula účinkem. Bylo jasné, že konec se blíží. Paul už si přál jen jedno: odejít ze světa v klidu, obklopen svými nejbližšími. To se mu splnilo a 26. září 2008 se jedna z největších hollywoodských legend minulého století odebrala do hereckého nebe.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...