S kým se nestihla usmířit?

Pouhý den před Štědrým dnem přišel herecký svět o jednu ze svých významných osobností. Po dlouhém boji s nepřízní osudu zemřela legendární herečka a uznávaná spisovatelka Luba Skořepová (†93), která byla téměř 70 let členkou Národního divadla a ztvárnila téměř 200 rolí.

Vzhledem ke zdravotním problémům strávila poslední dny svého života v motolské léčebně pro dlouhodobě nemocné, zlobil ji zrak i paměť. Z poslední fotografií byla zřejmé, že se zdravotní stav kultovní Aranky z Chalupářů nelepší. Herečka chřadla a doslova se ztrácela před očima. Poslední narozeniny oslavila Skořepová v kruhu rodinném, někdo tam však chyběl.

Byl to její bratr Karel, s nímž se neviděla dlouhých 26 let a se kterým se nestihla ani rozloučit.

Pozval ji k sobě

Také vás může zajímat ...

O bratrovi herečka nikdy moc nemluvila. Neměli spolu dobré vztahy. Zatímco ona byla umělkyně, on se živil rukama tvrdou prací. Co ale bylo skutečnou příčinou jejich sporů nikdy ani jeden z nich nijak nerozebíral. Před pár lety Karel Skořepa naznačil, že by svou sestru rád viděl a vyzval ji, aby za ním přijela. Sám na tom totiž nebyl tehdy po zdravotní stránce moc dobře.

„Rád tě uvidím,“ vzkázal své sestře, jenže ani ona na tom nebyla dobře a přijet nemohla.

K usmíření sourozenců tak bohužel nedošlo.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...