S manželkou měli vždy vánoční týden

2 slavné životy úspěšného zpěváka a herce Josefa Zímy

Profesor Josef Zíma? I to se mohlo stát. Oba rodiče byli totiž pedagogové a jejich syna před stejným osudem zachránilo snad jen to, že na gymnáziu málem schytal nedostatečnou z matematiky. Bez jejich vědomí pak udělal přijímačky na DAMU a stal se hercem.

Princ Radovan a princezna se zlatou hvězdou

Život herecký: Ve stínu prince Radovana

Také vás může zajímat ...

Patříte mezi notorické diváky pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele? Představitel krásného prince Radovana nikoliv. „Popravdě řečeno, dnes už na své pohádky nekoukám, protože vím jistě, že bych to teď zahrál lépe,“ odmítá se trýznit Josef Zíma.

Ale kdysi tomu tak nebylo. „Ještě za života mé manželky Evy Klepáčové jsme vždy měli takzvaný vánoční týden. To byla doba, kdy rok co rok šly naše pohádky.“ Tedy Princezna se zlatou hvězdou na čele a Hrátky s čertem, kde si právě Eva Klepáčová zahrála temperamentní Káču.„A ještě jsme k tomu vždycky přibrali Mrazíka.

Tam sice nehrajeme, ale já jsem daboval Ivana a manželka Nastěnku.“ Prý se vždycky museli smát při vzpomínce, jak moc dalo Evě Klepáčové zabrat, aby dokázala vykouzlit neskutečně vysoký tón Nastěnčina hlasu.

Ve filmu se nejčastěji objevoval v roli zpěváka. Ať to bylo v televizní inscenaci Balada z hadrů, v seriálu Hříšní lidé města pražského, nebo v jednom ze Třiceti případů majora Zemana.

Od hvězdy popu ke králi dechovky

Život pěvecký: Král dechovky se sídlem na Vlachovce

Říká, že poprvé profesionálně vystoupil v osmnácti letech v pražské Lucerně.Konferoval tehdy vystoupení Orchestru Jaroslava Ježka, a když jim onemocněl zpěvák, zaskočil za něj. A už pěvecký mikrofon nedal z ruky.

Ze začátku ho znaly především fanynky vyznávající populární hudbu.Ty jeho desky kupovaly s takovým nadšením, že časem získal tři zlaté a jednu platinovou desku. Jenže pak se vydal jinam. Stal se králem dechovky se sídlem v Praze na Vlachovce.

„Může za to režisér Zdeněk Podskalský, který v televizi dělal pořad Babiččina krabička.“ Do něj zval tehdejší pěvecké hvězdy jako je Karel Gott, Hana Hegerová, Pavlína Filipovská a pochopitelně i Pepíček Zíma.

„Zpívali jsme tam lidovou muziku i dechovku. Ostatní toho časem nechali, já jsem u dechovky zůstal,“ líčí zpěvák.Svého poslání, vzkřísit starou slávu dechovky, se ujal s takovou vervou, že během několika let měly pořady Sejdeme se na Vlachovce stejnou sledovanost jako slavné estrády.

A před populární hospodu, kde rozbil svůj pomyslný stan, se pravidelně sjížděly autobusy, které sem vozily nadšené posluchače z celé republiky.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

reklama